ניהול נכסים - שאלות

אלו סוגי שירות ניהול נכס קיימים?

נכסים שונים דורשים שירותי ניהול שונים, כך למשל ניהול בית משותף אינו דומה לניהול מרכז מסחרי או לניהול בית פרטי המשמש את בעליו רק מדי פעם (בית נופש או דירת נופש למשל). חשוב לוודא שחברת ניהול נכסים שבשירותיה שוקלים להיעזר אכן מתמחה גם בטיפול בנכסים מן הסוג הרלוונטי לנו.

מה ההבדל בין ניהול נכס לאחזקת נכס?

ככל שמדובר באחזקה הכוונה היא לשמירה על מצב הנכס עצמו, על כל המערכות והמתקנים שבו. שירותי ניהול כוללים נושאים נוספים כגון התנהלות מול רשויות, בעלי מקצוע למיניהם, דיירים ובעלי דירות בבניין, טיפול בהשכרת הנכס ועוד. 

למה חשוב להגדיר בדיוק מה כולל שירות הניהול עבור הנכס שלכם?

מכיוון שחבילות שירותי ניהול עשויות להיות מקיפות יותר או פחות חשוב מאוד להיקשר עם חברת ניהול נכסים בהסכם מפורט המגדיר בדיוק אלו שירותים מתחייבת החברה לספק. חברת ניהול נכסים איכותית תדע להציע ללקוחותיה חבילות שירות ניהול נכס המתאימות בדיוק לצרכיהם.

איך בוחרים חברת ניהול עבור הנכס שלכם?

מכיוון שיש מגוון גדול מאוד של נכסים כאשר לכל אחד צרכי ניהול ואחזקה שונים חשוב מאוד לבחור חברת ניהול נכסים המתמחה גם בשירותי ניהול ואחזקה מן הסוג הנחוץ לכם. יש לערוך סקר שוק, לפנות לכמה חברות מומלצות, להתרשם מן המקצועיות והנכונות לעזור, לקבל הצעות מחיר ולבחור לפי מכלול השיקולים (לאו דווקא בהצעה הזולה ביותר).

מתי כדאי למסור ניהול נכס לידי חברה מקצועית?

בעלי נכסים, כגון בעלי דירות בבית משותף, בעלי נכס שנרכש לצרכי השקעה ומוצע להשכרה, חברה קבלנית שבבעלותה מרכז מסחרי וכד', יכולים לבחור לטפל בעצמם בכל הקשור בניהול ואחזקת הנכס. מי שרוצים לחסוך זמן יקר ומבינים את היתרונות שבמסירת הניהול והאחזקה לחברה ניהול נכסים איכותית יכולים להשיג טיפול בנכס ברמה גבוהה מאוד ותוך חיסכון בעלויות.

עדיין יש לכם שאילות
עדיין יש לכם שאילות
צרו קשר לקבלת פרטים נוספים