ניהול ואחזקת מבנים בנתניה

ניהול ואחזקת מבנים בנתניה – כך תבחרו נכון 

ישנן חברות שונות המציעות שירות ניהול מבנים בנתניה, חשוב לדעת שייתכנו הבדלים משמעותיים בין חברות כאלה ולא תמיד קל לדעת איזו מהם היא חברת ניהול בניינים המתאימה לצרכים שלנו. כך למשל ישנן חברות אחזקת מבנים הערוכות לספק שירות מקיף הכולל ניקיון, אחזקת מתקנים (כגון מעלית ומאגר מים), גינון וכד', והן ערוכות לספק שירותי אחזקת מבנה לבתים משותפים, למגדלי משרדים, מרכזים מסחריים, מוסדות ציבור ועוד. מנגד ישנן חברות המתמחות רק במספר תחומים של אחזת מבנים, ניקיון, גינון ושמירה למשל. 

ככל שמדובר בבתים משותפים וועד הבית יכול לפעול בעצמו למציאת פתרונות מתאימים לכל צרכי האחזקה של הבניין, להעסיק עובדת ניקיון פעם בשבוע למשל, גנן פעם בשבועיים, להיקשר עם חברת אחזקת מעליות ועוד. מנגד, ניתן לבחור למסור ניהול מבנים בנתניה לידי חברה המתמחה בכך. חשוב לדעת שישנם יתרונות רבים להיקשרות עם חברת ניהול בניינים בנתניה, חברה איכותית כזו תדע לספק מענה מצוין לכל צרכי הבניין כך שבסופו של דבר רמת האחזקה תהיה טובה יותר ותושג במחיר נמוך יותר משמעותית. 

איך יודעים אילו מבין חברות הניהול ואחזקת המבנים בנתניה יתאימו לצרכים שלכם? איך תבחרו את החברה שתספק לכם את השירות הטוב ביותר? מה כולל השירות שתקבלו ואיך בפועל מעבירים את הטיפול בניהול ואחזקה של נכס לידי חברת ניהול מקצועית? על כל אלה, ועוד הרבה יותר – במדריך המפורט שלפניכם. 

אחזקת מבנים בנתניה – מה כולל ?

בכל הקשור לאחזקה, למבנים שונים ייתכנו צרכים שונים בתכלית. כך למשל צרכי האחזקה של בית משותף ישן בו עשר דירות בלבד הם שונים מאוד מאלה של מגדל מגורים מודרני בן 15 קומות ובו כ- 30 דירות. צרכי האחזקה של בית דירות משותף אינם זהים לאלה של בניין משרדים, מרכז מסחרי או מבנה המאכלס בית עסק גדול. לכן, חשוב להבין שישנן חברות אחזקת בניינים בנתניה המתמחות במתן שירות המותאם לסוג מסוים של מבנים.
עבור מרכז מסחרי למשל חברת ניהול ואחזקת מבנים בנתניה תצטרך להציע שירותי ניקיון, אחזקת מתקנים, גינון, שמירה, תיקונים ועוד. ברובם המוחלט של הבתים המשותפים לעומת זאת, לא יהיה צורך בשמירה למשל.

חברת אחזקת בניינים בנתניה הנמנית על אלה הנחשבות למובילות בתחומן תדע להציע לכל לקוח חבילת ניהול ואחזקת מבנה הכוללת את כל מה שנחוץ לבניין המסוים שעל הפרק. כך למשל עבור מגדל מגורים תציע חברת ניהול בניינים חבילה ובה שירותי ניקיון הכוללים ביקור שבועי של צוות ניקיון אשר יבצע ניקוי לכל האזורים המשותפים בבניין, שירותי גינון הכוללים ביקור דו שבועי של גנן לטיפול וטיפוח הגינה וכל הצמחים בעציצים ואדניות, שירותי אחזקת מעלית (בהתאם לדרישות מכון התקנים), אחזקת מאגרי מים (טיהור שנתי) ושירותי תיקון תקלות לפי הצורך, שירות של חשמלאי, שרברב או כל בעל מקצוע אחר הנחוץ לשם תיקון תקלה במערכת כזו או אחרת הנמצאת בבעלות משותפת של בעלי הדירות והדיירים בבניין.

כדאי לדעת שחברת אחזקת מבנים בנתניה, מרגע שניהול בניין נמסר לידיה, הופכת לכתובת אחת לכל עניין הדורש טיפול בבניין. לפיכך, חברה כזו חייבת להיות מסוגלת לפתור כל בעיה הקשורה בניהול ואחזקת בניינים, החל מהחלפת נורה שרופה דרך תיקון מהיר של תקלה בשער האוטומטי של חניון הבניין, טיפול מידי בנזילה מצינור מים במערכת המים המשותפת בבניין ועוד. 

ניהול מבנים בנתניה – סוגים שונים של חברות המספקות שירות

כדאי לדעת שחברות המציעות שירותי ניהול ואחזקת מבנים בנתניה עשויות להיות שונות מאוד זו מזו. כך למשל תיתכן חברה קטנה יחסית המתמחה בניהול בתים משותפים בעיר ואשר לה מספר מצומצם של בניינים בהם היא מטפלת. מנגד, תיתכן חברה גדולה הפועלת בנתניה ובמספר ערים נוספות, מספקת שירותי אחזקת בניינים לא רק לבתים משותפים אלא גם למרכזים מסחריים, מגדלי משרדים וכד'. חשוב לדעת שאין סיבה לפסול על הסף חברות המרשימות אותנו כ"גדולות" מדי או "קטנות" מדי. יש לבחון כל חברה עניינית, לברר אם יש באמתחתה די ניסיון בניהול בניינים דומים לזה שלנו, ולהבין מדוע החברה מעוניינת לתת לנו הצעת מחיר אפילו אם איננו שייכים בדיוק לקהל הלקוחות הרגיל שלה. 

חברת ניהול בניינים בנתניה יכולה להיות קטנה או גדולה ולהתמחות בבניינים מסוג כזה או אחר, חשובה איכות השירות שהיא מקפידה לספק ללקוחותיה. לקראת עריכת סקר שוק לבחירת חברת ניהול בתים בנתניה יש לאסוף פרטים של כמה חברות שעליהן מצאנו חוות דעת טובות. מומלץ לכלול ברשימה חברות מסוגים שונים ולא רק חברות דומות מבחינת גודלן וסוג פעילותן העיקרי. 

יתרונות למסירת ניהול בניין לידי חברה המתמחה בשירותי אחזקת מבנים

כל בית משותף בישראל חייב שתהיה לו נציגות נבחרת, המכונה "ועד בית", הנוטלת על עצמה, בהתנדבות, את הטיפול באזורים המשותפים בבניין. כמובן שאין כל כוונה שחברי ועד הבית עצמם ינקו את חדר המדרגות, יבצעו את מלאכת אחזקת המעלית, יטפלו בגינה וכד'. ועד הבית גובה דמי ועד חודשיים מכל דירה ומשלם לבעלי מקצוע שיבצעו את האחזקה והתיקונים הדרושים. ועד הבית יכול לבחור בעצמו חברת ניקיון או מנקה, למצוא גנן, להיקשר עם חברה המספקת שירותי אחזקה למעלית, להזמין חשמלאי כשעולה הצורך וכד'. לחילופין, ניתן להעביר באסיפת דיירים החלטה למסור את ניהול הבניין לידי חברה המעניקה שירותי ניהול בניינים בנתניה. לאחר שנתקבלה החלטה כזו יכול ועד הבית להיקשר בשם בעלי הדירות והדיירים כולם עם חברת ניהול מבנים בנתניה אשר הופכת לוועד בית חיצוני המטפל בכל הנחוץ מבלי שמישהו מדיירי הבניין צריך לעשות דבר. דמי הוועד החודשיים משמשים לתשלום לחברת ניהול הבניין. 

יש מגוון יתרונות משמעותיים למסירות אחזקת בניינים בנתניה לידי חברה המתמחה בכך. לרשות חברות ניהול ואחזקת מבנים בנתניה עומד מערך המבטיח שהחברה תדע לספק פתרון מושלם לא רק לצרכים השוטפים הקשורים באחזקת בניין אלא גם לכל עניין יוצא דופן העשוי לצוץ, בין אם כתוצאה מתקלה (מערכת אינטרקום שהפסיקה לעבוד למשל) או באופן יזום (רצון של בעלי הדירות והדיירים להתקין מערכת מצלמות אבטחה חדשה למשל). חברות ניהול בתים בנתניה מקיימות קשרים ארוכי טווח עם בעלי מקצוע כגון גננים, חשמלאים, שרברבים, חברות לאחזקת מעליות, שיפוצניקים ועוד. רוב החברות מעסיקות עובדי ניקיון משלהן, ישנן חברות ניהול מבנים הפועלות יד ביד עם חברות המתמחות במתן שירותי ניקיון. המערך המקצועי, הידע והניסיון הם המבטיחים שחברת אחזקת בניינים בנתניה תוכל לטפל היטב בכל צרכי האחזקה של הבניין ולספק מענה מושלם בעלות כוללת נמוכה מכפי שוועד הבית צריך היה לשאת בה אילו היה מותיר את ניהול הבניין בידיו. 

הליך העברת ניהול הבניין מידי ועד הבית לידי חברה מקצועית

איכות אחזקתו של בניין אינה משפיעה רק על בעלי הדירות והדיירים בבניין עצמו, או על בעלי העסקים בו ככל שמדובר בבית משרדים או מרכז מסחרי, אלא גם על עוברים ושבים ברחובות סביב לבניין, דיירים ובעלי עסקים בבניינים סמוכים. כך למשל גינה של בית משותף שאינה מטופחת כראוי והופכת לשדה קוצים תהווה מוקד משיכה למזיקים כגון עכברים ונחשים, חדר אשפה מלוכלך יפיץ ריח רע בכל הסביבה ועוד. זו הסיבה שחוק המקרקעין מחייב קיום אסיפת דיירים אחת לשנה לפחות וכן בחירת נציגות לכל בית משותף שתפעל בשם בעלי הדירות והדיירים כולם מול בעלי מקצוע לצורך שמירה על רמת אחזקה נאותה של האזורים והמתקנים הנמצאים בבעלות משותפת (כגון חדר מדרגות, לובי, גינה, חדר אשפה, מעלית, מאגר מים ועוד).
כפי שתואר לעיל ישנם יתרונות רבים בהעברת ניהול בניין לידי חברת אחזקת בניינים בנתניה. חשוב לדעת שכדי לעשות זאת יש לקבל תחילה את הסכמת בעלי הדירות והדיירים בבניין בדרך של העברת הצעה בעניין באסיפת דיירים. חברת ניהול בתים בנתניה שבשירותיה מתכוונים להיעזר תוכל לסייע בטיפול בכינוס אסיפת הדיירים, העלאת ההצעה ועריכת ההצבעה. 

ניתן לכנס אספות דיירים מיוחדות (מעבר לזו השנתית הרגילה). יש למסור הודעה בעניין כמקובל בבניין (תליית מודעות באזורים מרכזיים בבניין למשל) וחשוב לציין שבאסיפה תעלה הצעה להעברת ניהול הבניין לידי חברת אחזקת מבנים בנתניה.

במועד שנקבע לקיום האסיפה, אם לא הגיעו נציגים של מחצית מן הדירות לפחות יש לדחות את האסיפה למועד מאוחר יותר באותו יום ולפעול להזכיר את דבר קיום האסיפה למי שלא הגיעו. במועד המאוחר ניתן לקיים את האסיפה בכל הרכב. חשוב לדעת שהחלטה להעברת ניהול הבניין לחברת אחזקת מבנים צריכה להתקבל ברוב של שני שליש ממשתתפי אסיפת הדיירים לפחות. 

מרגע שהתקבלה החלטה להעביר את אחזקת הבניין לחברה מסוימת יכול ועד הבית להתחיל להעביר תשלום חודשי לחברה זו והיא תיכנס בנעלי הוועד בכל הקשור לאחזקה השוטפת, הניקיון, הגינון, אחזקת מתקנים בבניין וכד'. במקרה של תקלות או פרויקטים החורגים מחבילת שירותי האחזקה ניתן יהיה להגיע לסיכום נפרד מול חברת האחזקה, לבצע גבייה מיוחדת במידת הצורך ולממן את התיקון הדרוש או ההתקנה המבוקשת.

כדאי לדעת שמרגע שניהול בניין נמסר לידי חברת אחזקת בתים בנתניה יכול ועד הבית להחליף את החברה ללא כינוס אסיפת דיירים נוספת אלא על ידי העברת מסמך בעניין בין נציגי הדירות וגיוס תמיכה של לפחות מחצית מהם למהלך. 

חברת ניהול בניינים בנתניה – איך לבחור ? 

במצב עניינים תקין ומוצלח ההיקשרות עם חברת ניהול בניינים בנתניה תהיה לטווח ארוך, לכן יש להתייחס בכובד ראש להליך בחירת חברת אחזקה כזו ולערוך אותו באופן זהיר ומחושב. אמנם, אין מניעה להחליף חברת אחזקת בתים בנתניה אולם בחירה נכונה תבטיח שביעות רצון שתחסוך כאב ראש מיותר.
כדי לבחור חברת אחזקת מבנים בנתניה אשר תספק לנו שירות מצוין ובמחיר משתלם יש לערוך תחילה סקר שוק. מומלץ לפנות לכמה חברות אחזקת בניינים בנתניה אודותיהן קל למצוא חוות דעת טובות (ברשת האינטרנט או מנציגי וועד בית בבניינים אחרים באזור).

יש להכין מראש שאלות שנרצה להציב בפני נציגי החברות, כך למשל כדאי לברר באיזו תכיפות יבוצע ניקוי האזורים המשותפים בבניין? בכל כמה זמן יגיע גנן לטפל בגינה? מה כלול במחיר חבילת הניהול ואלו דברים כרוכים בתשלום נוסף? בתוך כמה זמן מתחייבת החברה לתקן תקלות דחופות כגון מעלית שנתקעה, קצר חשמלי שאינו מאפשר שימוש בתאורה בלובי, סתימה בצינור ביוב וכד'. יש להתרשם מן המקצועיות שמפגינים נציגי החברות, מן הנכונות להגיע למקום כדי לאסוף פרטים לקראת הכנת הצעת מחיר, הרצון לסייע במידע מועיל ועוד.

לאחר שיש בידינו מספר הצעות מחיר מחברות ניהול בניינים בנתניה אשר כולן מספקות שירות ברמה גבוהה, יש לערוך השוואה ביניהן ולקבל החלטה בהתבסס על מכלול השיקולים ולא לפי המחיר בלבד.  

עדיין מתלבטים ?
עדיין מתלבטים ?
צרו קשר לקבלת פרטים נוספים וללא התחייבות