ניהול ואחזקה - שאלות

איך בוחרים חברת ניהול נכסים ממנה נקבל שירותי ניהול איכותיים ובמחיר משתלם?

חשוב לערוך סקר שוק יעיל ולערוך רשימה של מספר חברות המתמחות גם בניהול ואחזקת נכסים מן הסוג שלנו. יש לפנות אל חברות שקל למצוא עליהן ביקורות טובות, המלצות וחוות דעת מפורטות ואמינות. לאחר שיש בידינו הצעות מחיר ממספר חברות ניהול נכסים יש לערוך השוואה מסודרת תוך שלוקחים בחשבון דברים כגון מה בדיוק כוללת כל הצעה, מה כלול במחיר ועבור מה יידרש תשלום נוסף וכד'.

אלו הבדלים יש בין שירותי ניהול ואחזקה לנכסים מסוגים שונים?

עבור נכס קטן, כגון דירת נופש בבית משותף שעומדת ריקה רוב השנה ומשמשת את בעליה רק מדי פעם, נדרש שירות ניהול בסיסי הכולל וידוא ביצוע כל התשלומים בגין הדירה (ועד בית, חשמל, מים, ארנונה וכד'), ביקורים לצרכי אוורור וניקיון, הכנת הדירה לקראת שימוש בה ועוד. שירות ניהול ואחזקה של מרכז מסחרי לעומת זאת יכלול טיפול במגוון עצום של נושאים, חלקם מורכבים למדי. לכן, סוגים שונים של נכסים דורשים חבילות ניהול ואחזקה שונות.

מתי כדאי למסור את ניהול ואחזקת הבניין לידי חברת ניהול מקצועית?

ניתן לבחור לטפל באופן עצמאי באחזקה וניהול בית משותף או כל בניין אחר. עם זאת, חשוב לזכור שלרשות חברת ניהול נכסים מקצועית עומד מערך של בעלי מקצוע איכותיים, כוח אדם מסור ומנוסה ואמצעים נוספים המבטיחים שירות ניהול ואחזקה איכותי במחיר משתלם.

איך קובעים מה תכלול חבילת שירותי ניהול ואחזקה עבור נכס מסוים?

מכיוון שעבור נכסים שונים נדרשות פעולות ניהול ואחזקה שונות חשוב מאוד להיקשר מול חברת ניהול נכסים בהסכם מפורט בו מוגדר בדיוק מה מתחייבת חברת הניהול לבצע. חברת ניהול נכסים מקצועית תדע להציע עבור כל נכס חבילה המתאימה בדיוק לצרכיו.

מה כוללים שירותי ניהול ואחזקה?

שירותי ניהול ואחזקת נכסי מקרקעין עשויים לכלול אחזקה שוטפת (כולל ניקיון ותחזוקה) של האזורים במבנה המצויים בבעלות משותפת, כמו גם מתקנים (כגון מעלית, מאגר מים, שער אוטומטי בחנייה וכד') ומערכות (מערכת השקיה, מערכת מצלמות אבטחה, אינטרקום חכם וכד'). מבחינת ניהול, השירות עשוי לכלול גביית דמי ועד בית, כינוס אסיפת דיירים שנתית (כפי שנדרש על פי חוק), טיפול בהשכרת נכס, הכנת דירה או בית בהם נעשה שימוש רק מדי פעם לקראת הגעת בעליהם ועוד.

עדיין יש לכם שאילות
עדיין יש לכם שאילות
צרו קשר לקבלת פרטים נוספים