שירותי גינון - שאלות

מתי כדאי להיעזר בשירותי גינון?

אנו הישראלים אוהבים צמחים וקשה למצוא בניין שאין בו גינה, ולו צנועה בממדיה, ולעיתים קרובות גם צמחים באדניות ועציצים. בעלי הנכס יכולים לבחור לטפל בצמחיה בעצמם אולם אם אין עניין מיוחד בכך, למשל בעלי דירות בבניין משותף שהם חובבי גינון ומעוניינים לטפל בגינה כתחביב, מומלץ להיעזר בשירותי גינון מקצועיים.

מה כוללים שירותי גינון?

שירותי גינון יכולים להיות מקיפים יותר או פחות. כך למשל ניתן להיקשר עם גנן שיתחייב להגיע פעם בשבועיים ולבצע תחזוקה בסיסית של הגינה כך שמצבה הנוכחי יישמר. מנגד, ניתן לבחור שירותי גינון הכוללים המשך טיפוח ופיתוח הגינה, אחזקת מערכת ההשקיה, גיזום תקופתי של עצים ושיחים גדולים ועוד.

אלו הבדלים ישנם בין שירותי גינון עבור סוגים שונים של גינות?

מכיוון שיש שלל סוגים של גינות חברות המציעות שירותי גינון לנכסים מוכרחות להיות מסוגלות להתאים את חבילת שירותי הגינון לצרכיו של כל נכס מסוים. כך למשל עבור מרכז מסחרי בו כמה גינות קטנות בחוץ ומגוון גדול של עציצים ואדניות בפנים יתאים שירות גינון במסגרתו יבוצעו ביקורים תכופים וקצרים של גנן המתמחה גם בטיפוח צמחייה בתאורה מלאכותית. מנגד, עבור בית משותף בעל גינה גדולה ובה עצי פרי, מדשאה, בריכת נוי ועוד, יש להציע שירותי גינון הכוללים ביקור של צוות גינון מקצועי אחת לשבועיים לפחות והתחייבות לביצוע את כל מגוון המלאכות התקופתיות שיידרשו, כולל גיזום עצים ושיחים גדולים למשל.

מה עדיף, גנן, חברת גינון או שירותי גינון מטעם חברת ניהול נכסים?

בגינות קטנות ניתן לטפל באופן עצמאי או להיעזר בשירותיו של גנן פרטי. אולם, כאשר מדובר בנכס שצרכי הגינון שלו אינם זניחים מומלץ לפנות לחברת גינון היודעת לספק מענה מקיף. חברות ניהול נכסים מקיימות קשרים ארוכי טווח עם בעלי מקצוע איכותיים, כולל גננים וחברות גינון. בחירה בשירות גינון מטעם חברת ניהול, כחלק משירות ניהול כולל או בנפרד, היא דרך טובה להבטיח טיפול איכותי בגינה.

איך בוחרים שירותי גינון עבור גינת בית משותף?

בבתים משותפים בהם ועד הבית מטפל בהיקשרות מול בעלי מקצוע לצרכי אחזקת הבניין, המתקנים בו וגם הגינה, ועד הבית יידרש לבחור גנן פרטי או חברת גינון שיספקו את שירותי הגינון הדרושים. חשוב לערוך סקר שוק, לפנות לכמה בעלי מקצוע מומלצים, לקבל הצעות מחיר והשוות ביניהן לפי מכלול שיקולים כאשר המחיר הוא רק אחד מהם. בבתים משותפים שניהולם נמסר לידי חברת ניהול שירותי הגינון יסופקו על ידי בעלי מקצוע מטעמה.

עדיין יש לכם שאילות
עדיין יש לכם שאילות
צרו קשר לקבלת פרטים נוספים