גיזום עצים

גיזום עצים ושיחים

אנחנו, הישראלים, אוהבים צמחים. גם באזורים העירוניים הצפופים ביותר קשה למצוא בתים שאין להם גינה בכלל. יש גינות שדורשות תחזוקה בהיקף גדול יחסית, עד כדי ביקור של גנן אחת לשבועיים לפחות. גינות אחרות אינן צריכות תחזוקה רבה וניתן להסתפק בביקור גנן אחת לחודש או חודשיים לצרכי גיזום, שמירה על תקינות מערכת ההשקיה (כולל כיוון מחדש בהתאם לשינויים במזג האוויר לאורך השנה) וטיפול פרטני לצמח כזה או אחר (דישון למשל או שתילת צמח חדש על פי הצורך). גיזום עצים ושיחים בגינות של בתים משותפים היא מלאכה שגננים המתמחים בהקמה ואחזקת גינות כאלה מוכרחים להתמקצע בה.

אספנו עבורכם מידע מועיל אודות חלק מרכזי זה בטיפוח גינות. בין היתר תמצאו בסקירה הבאה תשובות לשאלות כגון:

  • מה חשוב לדעת על גיזום עצים ושיחים בגינות של בתים?
  • איך מבוצע גיזום כזה?
  • איך מבוצע גיזום עצים בגובה?
  • איך בוחרים בעל מקצוע לביצוע גיזום עצים או שיחים?
  • איך יודעים מתי הגיע הזמן להזמין גנן לביצוע גיזום עצים ושיחים בגינת הבניין?

עבודת גיזום עצים

כדאי לדעת שגיזום עצים ושיחים נחשב בקרב גננים למלאכה שאין צורך בידע נרחב או ניסיון רב כדי לבצע אותה כהלכה. כדי לבצע גיזום כולל לגינה בה מספר עצים, שיחים וגדר חיה, מספיק שהגנן יהיה מצויד בכלי העבודה הדרושים (מכאניים וידניים), יהיו לו הכישורים הטכניים הנחוצים כדי להפעילם כראוי, מעט ניסיון ונכונות לבצע עבודה מאומצת יחסית שיש להקצות לה את הזמן הנחוץ להשלמתה (ללא שמנסים למהר יתר על המידה).

חשוב להבין שבהחלט ייתכנו הבדלים באיכות תוצאות הגיזום שביצעו גננים שונים. הגנן צריך לדעת אם אכן הגיע העת לגזום, להחליט כמה לגזום ולבצע את הגיזום עצמו באופן יעיל ונאה. לכן, חשוב לבחור גנן שמוכן להקדיש את תשומת הלב הנחוצה ולא "להתנפל" סתם כך על הגינה ולבצע את הגיזום ללא תכנית מסודרת ומטרות שהוגדרו מראש.

גיזום גינה בבתים משותפים

גיזום היא מלאכה שיש לבצע כטיפול שוטף לגינות בתים משותפים. ניתן לתכנן ולעצב גינת בית משותף כך שתדרוש מעט גיזום אולם לא תיתכן גינה שלא תדרוש גיזום כלל. ברוב הבתים המשותפים מלאכת האחזקה השוטפת של הגינה נמסרת לידי גנן פרטי או חברת גינון. ועד הבית הוא האמון על העסקת בעל מקצוע מתאים לטיפול בגינה. בבתים משותפים שניהולם נמסר לידי חברת ניהול מבנים, חברת הניהול היא זו שתספק את הפתרון הנחוץ גם מבחינת אחזקת הגינה, כולל גיזום עצים ושיחים בה.

חברת האוס פלוס מתמחה בהענקת שירותי ניהול לבניינים בכלל ובתים משותפים בפרט. לרשותנו מערך של בעלי מקצוע איכותיים, הגננים שאנו מקיימים עימם יחסים ארוכי טווח הם מן המובילים בתחומם ובכוחם לבצע כל מלאכה הנחוצה בגינת הבניין, כולל גיזום עצים ושיחים בה.

קביעת תכיפות הגיזום הנדרשת

אחת השאלות המרכזיות הנוגעות לגיזום של שיחים ועצים היא מתי הגיע העת לבצע את המלאכה? לפעמים לא קל לקבוע אם כדאי לגזום כבר עתה או לחכות ולגזום בעוד חודש – חודשיים. גיזום במועד נכון יאפשר שמירת מראה נאה לשיח או לעץ ובו בזמן הארכת פרקי הזמן בין גיזום אחד למשנהו. כך למשל כאשר גוזמים שיח ממש לפני בוא החודשים הקרים הוא יתפתח מעט במהלכם וידרוש גיזום נוסף רק עם בוא האביב. אחד המשתנים המשפיעים מאוד על תכיפות הגיזום הנדרשת הוא כמות ההשקיה.

אחד היתרונות הגדולים שבמסירת מלאכת אחזקת גינת הבית לידי גנן קבוע הוא שלבעל המקצוע תהיה שהות להכיר את הגינה ולתזמן גיזום מקיף שלה כך שיהיה יעיל ככל שניתן. בהחלט ייתכן שיהיו צמחים הדורשים גיזום לעיתים תכופות יותר מאחרים. כך למשל גדר חיה עשויה שיחים הדורשת גיזום אחת לחודשיים ועץ שאותו יש לגזום רק אחת לשנה. גנן קבוע ידע מתי יש לכלול שיחים ועצים כאלה ואחרים במלאכת גיזום שהוא מבצע בביקור מסוים.

חברת האוס פלוס יודעת להתנהל כך שבגינות בתים משותפים שאנו אמונים על ניהולם מטפל גנן קבוע. בצורה כזו מובטחת תחזוקה יעילה של הגינה תוך שמירה על מראה מיטבי שלה.

גיזום עצים בגובה

כאמור, גיזום רגיל היא מן המלאכות בתחום הגינון שאינן דורשות מומחיות רבה. כל גנן עוסק גם בגיזום שיחים ועצים. עם זאת חשוב לדעת שככל שמדובר בגיזום בהיקף גדול של עץ בוגר שדורש גיזום בגובה ישנם גננים הערוכים טוב יותר מאחרים לביצועו.

אם אין גנן קבוע המבצע גיזום תקופתי, לעיתים תוך שהוא עצמו מחליט מתי הגיעה העת לעשות זאת, על ועד הבית למצוא בעל מקצוע מתאים. ייתכן ובעלי דירות ודיירים בבניין יעלו את עניין הצורך בגיזום וועד הבית יידרש למצוא פתרון לגיזום עצים בגובה. בבתים משותפים שאחזקתם נמצאת באחריות חברת ניהול איכותית די יהיה בתזכורת לנציג החברה בעניין הצורך בגיזום כדי שהדבר יבוצע בהקדם ולשביעות רצונם המלאה של בעלי הדירות והדיירים בבניין.

כדי לבחור גנן מתאים גיזום עצים עם מנוף בגינת בית משותף כדאי לפנות לכמה גננים פרטיים וחברות גינון מומלצות. כבר בשיחה הראשונה עם בעל המקצוע ניתן להתרשם מן השאלות שיציג, רמת המקצועיות שיפגין, הנכונות לסייע בייעוץ גם בטרם ברור אם יבצע את העבודה, רצון לבוא לבקר במקום לפני תמחור העבודה ועוד. לאחר עריכת רשימה של כמה בעלי מקצוע שהרשימו אותנו לטובה ניתן לקבל הצעות מחיר, להשוות ביניהן (לפי מכלול פרמטרים כאשר גובה התשלום שביקשו הוא רק אחד מהם) ולבסוף לבחור את בעל המקצוע שיבצע את המלאכה. כל עוד הגיזום מבוצע היטב וברור שהמחיר שגבה הגנן הוא הוגן, כדאי להמשיך ולהשתמש בשירותיו של אותו בעל מקצוע לאורך זמן.

גיזום עצים מחיר

במצב האידאלי גיזום עצים ושיחים בגינת בית משותף מבוצעת כחלק מן התחזוקה השוטפת של גינת הבניין. במצב כזה העלות אמורה להיות מכוסה על ידי דמי ועד הבית החודשיים, כאשר ועד הבית מבצע את התשלומים לגנן מחשבון בנק ועד הבית.
לעיתים קורה שנדרש גיזום בהיקף גדול מן הרגיל, כך למשל כאשר מדובר בעץ בוגר שענפיו החלו חוסמים חלונות של דירות בבניין או שהם מפריעים בכל דרך אחרת. מבצעי גיזום מיוחדים כגון כאלה עשויים להיות כרוכים בהוצאה חד פעמית שצריך לבצע עבורה גביה מיוחדת מבעלי הדירות והדיירים בבניין. חשוב לדעת שאם מדובר בגיזום שהוא כורח המציאות ועד הבית מוסמך להחליט לגבות את הסכום הדרוש ולבצע גביה מיוחדת, בנוסף לדמי ועד הבית החודשיים הרגילים. אולם, אם מדובר בגיזום שניתן לבחור אם לבצע או לא (למשל כאשר ישנם דיירים המעוניינים במצבע גיזום במסגרתו תונמך הגדר החיה מן הגובה שהיא נמצאת בו כבר שנים לגובה נמוך משמעותית), ועד הבית אינו מוסמך לקדם את הביצוע אפילו אם בחשבון בנק ועד הבית יש יתרה מספקת לכיסוי עלות הגיזום. פרויקט גיזום כזה ניתן לעשות רק לאחר קבלת תמיכה של שני שליש מן הדירות לפחות.

חברת האוס פלוס מתמחה בפתרונות אחזקה כוללים לבניינים ובתי משותפים. גיזום עצים ושיחים בגינת הבניין הוא אחד הנושאים שאנו ערוכים לספק עבורם פתרון איכותי ובעלות מינימלית. 

עדיין מתלבטים ?
עדיין מתלבטים ?
צרו קשר לקבלת פרטים נוספים וללא התחייבות