מבנים רבים ברחבי הארץ נזקקים לשירותי אחזקת מבנים. תחת הכותרת 'אחזקת מבנים' נכללים מגוון שירותים הנדרשים לשם הבטחת שלמות המבנה ותקינותו והם מאפשרים לבעלים לשמור על איכות הנכס באופן המיטבי.

תחום אחזקת המבנים מתייחס לקשת רחבה של מבנים. בין היתר, אחזקת בית משותף הפכה בשנים האחרונות למרכיב חשוב בתחום האחזקה והביקוש לשירותי אחזקת בניין מצד ועדי בתים הינו גבוה. 

אחזקת מבנים – מה כולל?

אחזקות מבנים מתייחסות למבנה כאל מכלול ומספקות מענה לתחזוקת שטחו הפנימי כמו גם לתחזוקת שטחיו החיצוניים. תחזוקה נכונה של הלובי, של הגינה, של תיבות הדואר ושל הגדר הגובלת עם הרחוב מהווה חלק בלתי נפרד מאחזקה נכונה של בית משותף ותורמת למראה נקי והרמוני. 

בהתאם לכך, אחזקת בניינים מטפלת בכל המערכות הקשורות בבניין, וביניהן:

 • חדר המדרגות: ניקיון שוטף של חדר המדרגות על כל חלקיו ובדיקת התקינות של המתגים, הנורות ושאר מרכיבי חדר המדרגות בבניין המשותף. 
 • איטום גגות – זיפות וסיוד של גג הבניין מבטיחים חוויית מגורים איכותית ללא נזילות ורטיבות. חשוב לבצע בדיקה שגרתית של האיטום ולתקן את הליקויים בהתאם לצורך.
 • תחזוקת מערכת המים של הבניין וטיפול בליקויי אינסטלציה בהתאם לצורך.
 • תחזוקת המעלית לרבות בדיקות תקינות שגרתיות וטיפול בתקלות בהתאם לצורך.
 • תיקונים
 • עבודות שיפוצים 
 • תחזוקת מערכות כיבוי האש. תחזוקה שוטפת של מערכות כיבוי האש חשובה ביותר ומבטיחה כי המבנה ערוך כיאות לשעת חירום.

מדוע מומלץ למסור את ניהול הבניין לחברת אחזקה מקצועית? 

ניהול ועד הבית בבתים משותפים הוא משימה לא קלה כלל ועיקר שמרבית הדיירים מעדיפים לסרב לה. ברבים מהבתים המשותפים, עול ניהול ועד הבית נופל על כתפיו של שכן מתנדב אשר מוצא את עצמו טרוד במלאכת הניהול של הבניין ונאלץ לבצע את הגבייה משכניו, על כל אי הנעימות הכרוכה בכך. מעבר לכך, כאשר ועד הבית מתנהל באופן זה, דיירים רבים מסרבים להשתתף בתשלום דמי הוועד מסיבות כאלה ואחרות וקופת הוועד סובלת מחסר תמידי המשפיע על איכות ניהול הבניין ועל תקינות מערכותיו.

זאת ועוד, בבתים משותפים רבי קומות, בהם מספר הדיירים גבוה באופן משמעותי והמערכות השונות רחבות היקף, נדרשת תחזוקה שוטפת צמודה ברמה גבוהה מזו הנדרשת בבית משותף סטנדרטי. 

כפועל יוצא מכך, ועדי בתים במגדלי מגורים ובבתים משותפים רבי קומות בוחרים, במרבית המקרים, להעביר את ניהול ועד הבית לידי חברה מקצועית המטפלת בגבייה ובכל היבטי התחזוקה של הבניין. הודות לכך, דיירי הבניין נהנים מחוויית מגורים איכותית ומשמירה על איכות הנכס. 

במקביל, בניינים משותפים סטנדרטיים רבים בוחרים להשאיר מאחוריהם את כאב הראש הכרוך בניהול ועד הבית בדרך המסורתית ומוסרים את ניהול הבניין על כלל מרכיביו לידי חברת אחזקה המנהלת את הגבייה באופן מקצועי. מסירת האחריות על ניהול הבניין לידי גורם מקצועי מצמצמת באופן משמעותי את תופעת הסרבנות מצד דירים מסוימים. החברה מנהלת את תחזוקת הבניין באופן שוטף, תוך שיפור חזות פני הבניין והעלאת ערכם של הנכסים בבניין לאורך זמן. במקביל, מערכות היחסים בין השכנים שומרות על תקינותן, כאשר הסכסוכים השגרתיים בין שכנים על רקע ניהול ועד הבית אינם קיימים.

שירותי אחזקה מקצועיים 

זקוקים לשירותי ניקיון ואחזקה מקצועיים?

בין אם הנכם זקוקים לשירותי אחזקת בתים משותפים ומחפשים חברה המתמחה באחזקת מבני מגורים, ובין אם הנכם זקוקים לחברת אחזקה המתמחה בתחום המשרדי, בחירת שירותי תחזוקה המסופקים בידי חברה מקצועית תעניק לכם, כלקוחות, שקט נפשי לכל אורך הדרך. 

שירותי אחזקה מקצועיים – כל היתרונות

 • ראש שקט – חברת אחזקה מקצועית הפועלת בשיתוף פעולה מול אנשי מקצוע מורשים תאפשר לכם ליהנות מרמת תחזוקה גבוהה ומראש שקט לכל אורך הדרך.
 • חיסכון בזמן – חברת אחזקה מקצועית ערוכה לעמוד לרשותכם 24/7 לכל צורך ולכל תקלה. טיפול מידי בתקלות יחסוך עוגמת נפש וזמן יקר וישפר את איכות החיים במבנה.
 • חיסכון כספי – תחזוקה שוטפת נכונה וטיפול מקצועי מידי בתקלות, המונעים את החמרת הליקויים במערכות השונות, יצמצמו את ההוצאה הכספית המשמעותית הכרוכה בהיווצרות ליקויים כתוצאה מתחזוקה לקויה. כמו כן, תיהנו מחיסכון בעלויות הגבוהות הכרוכות בתיקון ליקויים שהוזנחו לאורך זמן.

אחזקת משרדים

ניהול נכס משרדי הינו פרויקט מורכב מכל בחינה הדורש את מיטב המשאבים של בעליו. כחלק בלתי נפרד מניהול הנכס, תחזוקת המבנה היא משימה רבת משמעות המחייבת טיפול שוטף בכל חלקי המבנה. 

מעבר לכך, חשוב להבין, כי בבניין משרדים תקלות כאלה ואחרות אינן פוגעות רק בחוויית המגורים במבנה, אלא עלולות לשתק את הפעילות השוטפת ולהסב נזק רב למשרדים. בהתחשב בכך, בעלי נכסים משרדיים נוטים לבחור בחברה מקצועית המספקת שירותי אחזקת מבנים ומציעה שירותי אחזקה וניקיון בהתאמה מקצועית לאופי המבנה ולאופי המשרדים המאכלסים אותו.

תחזוקה נכונה של בניין משרדים – חובה

בשונה ממבנה מגורים, השמירה על נראותו המושלמת של בניין משרדים איננה רק ערובה לחוויית מגורים חיובית, כי אם חובה עסקית לכל דבר. על כן, שירותי ניקיון ואחזקת מבנים בתחום המשרדי אינם מתמקדים רק בניקיון ובטיפול בתקלות, ובמקביל, שיפוצים בהתאם לצורך מהווים חלק בלתי נפרד מהשירות הנדרש.

בבניין משרדים, לרמת הנראות של המבנה ישנה משמעות רבה בכל הנוגע ליצירת רושם הנכון על הלקוחות הפוטנציאליים. אם הנכם בעלי נכס משרדי ומעוניינים להשכיר משרדים בקלות ובמהירות, שמירה על נראות מקסימלית של הנכס תהפוך את הנכס למבוקש. רמת טיפוח גבוהה של הנכס אף עשויה להגדיל את התשואה על המבנה ולאפשר לכם להגדיל את הרווח השוטף. מעבר לכך, שמירה על תחזוקה שוטפת נכונה באמצעות חברת אחזקה מקצועית תשמר את ערכו של הנכס לאורך זמן ותהפוך אותו לנכס אטרקטיבי במידה ותרצו למוכרו בעתיד.

חברה לאחזקת משרדים – איך בוחרים?

בבואכם לבחור חברת תחזוקה לבניין משרדים, חובה לתת על הדעת על מספר דגשים חשובים אשר יהפכו את הבחירה שלכם לאופטימלית. 

התאמה

התאמה מושלמת בין צרכי הלקוח לבין חברת האחזקה הנבחרת תאפשר לכם ליהנות משירות מיטבי שישרת את מטרות החברה ואת יעדיה, תוך חיסכון בזמן ובעלויות מצדכם. מומלץ לבצע סקר שוק מעמיק במהלכו ייבחנו מערכי השירות של חברות האחזקה השונות באופן יסודי. בסופה של סקירה מעמיקה, תוכלו לחתום חוזה מול החברה המספקת את הפתרונות האופטימליים למאפייני המבנה שלכם ולצרכי המשרדים המאכלסים אותו.

זקוקים לשירותי תחזוקה טכנית? חשוב לכם לחסוך בזמן עבודה יקר ולהפקיד את ניהול התקלות הטכניות בידיו של גוף מקצועי שירכז בידיו את האחריות המלאה לטיפול בנושא? בחירה בחברת תחזוקה המנהלת שיתופי פעולה מקצועיים עם טכנאים בתחום אחזקת המחשוב והמכשור המשרדי תאפשר לכם לקבל מענה מהיר לתקלות טכניות המהוות חלק בלתי נפרד מניהולו השוטף של כל משרד. 

עלות מול איכות

שירותי ניקיון ואחזקה מהווים חלק מרכזי במערך השירותים שכל בניין משרדים נזקק לו. כמו בכל עסקה משמעותית אחרת, חובה לבצע השוואת מחירים יסודית ומעמיקה תוך חיפוש אחר החברה שתעניק לכם את התמורה הגבוהה ביותר לכספכם. מתוך הבנה למשמעות העסקית הרבה שיש לרמת הניקיון של בניין משרדים, לחלוטין לא מומלץ לחסוך בסעיף הניקיון והתחזוקה ולבחור בהצעות מחיר זולות יתר על המידה. עלות נמוכה המייצגת רמת שירותים נמוכה עלולה בהחלט להסב לכם נזק בטווח הקרוב ובטווח הרחוק. ללא כל ספק, חוסר מקצועיות בתחום האחזקה עתיד לעלות לכם ביוקר, אם בליקויים מבניים כאלה ואחרים, המהווים פועל יוצא של תחזוקה בלתי מקצועית, ואם בירידת הביקוש למשרדים בבניינכם מצד לקוחות.

בטיחות

לפני ואחרי הכול, נושא הבטיחות הינו נושא ראשון במעלה ובעל חשיבות מכרעת בכל הנוגע לבחירת שירותי אחזקה למבנה. בשונה ממבנה מגורים, כאשר מדובר במבנה המכיל משרדים רבים, ניהול בלתי אחראי של נושא הבטיחות עלול להיות הרה אסון במקרה של שריפה, לדוגמה, ובכל מקרה אחר. אי לכך, חובה להקפיד על בחירת חברת תחזוקה אמינה בלבד, המשתפת פעולה עם אנשי מקצוע מורשים ועושה ככל יכולתה למען ביטחונכם, תוך מניעת מפגעים בתחומי החשמל, השיפוצים, האש, הגז ועוד.

תחזוקה מונעת

טיפול בליקויים ובתקלות כרוך בבזבוז זמן יקר ובכאב ראש גדול. גם אם מאחוריכם חברת אחזקה הנוטלת את האחריות לידיה המקצועיות ומטפלת באופן מיטבי בכל תקלה. אחזקה מונעת, לעומת זאת, מונעת, במידת האפשר, תקלות עתידיות, ולהוציא תקלות בלתי נמנעות, דיירי הבניין נהנים מחוויית מגורים מיטבית. במקביל, תחזוקה שוטפת הינה הדרך הבטוחה לשמר את ערכו של הנכס ולהשביחו במידת האפשר.

הצורך באחזקה שוטפת איננו מתרכז במבנים ישנים לבד. כל מבנה, גם אם חדש ובנוי היטב, נזקק לתחזוקה נכונה כמו גם לאחזקת שבר קפדנית. מעקב שוטף אחר ליקויים במבנה חדש ימנע את התפתחותן של בעיות משמעותיות וישמר את חזותו המרשימה של המבנה לכל אורך הדרך.

זכרו, כי גם אם תחזוקה מונעת שוטפת ומעקב תמידי אחר מצב המבנה כרוכים בעלויות כאלה ואחרות, שימור המצב הקיים ומניעת היווצרותן של בעיות משמעותיות במערכות הבניין השונות תחסוך לכם הוצאות גדולות בעתיד.

כמה עולה אחזקת בניין

טווח המחירים בתחום אחזקת הבניין משתנה ותלוי בגורמים משתנים שונים המשפיעים על התמחור הסופי. כלל, חשוב לזכור, כי כאשר מדובר באיכות החיים של הדיירים בבניין, או במראהו המרשים של בניין המשרדים שלכם, שיקולי תקציב אינם השיקול העיקרי.

לפני הכול, חשוב לחפש חברת מקצועית בתחום אחזקת המבנים, תוך מתן דגש על חברה המשתפת פעולה עם אנשי מקצוע מורשים בלבד. חשוב לזכור, כי תחזוקת מבנים היא עניין למקצוענים בלבד וכי בתחום של אחזקת מבנים, מחירים הם פרמטר חשוב, אך בעל חשיבות משנית.

כמה זה יעלה לי?

בתחום של אחזקת מבנים, מחירון הוא דרך יעילה לביצוע סקירת שוק ראשונית. לאחר שתערכו מיפוי יסודי של השוק ותבחרו במספר חברות אחזקה מקצועיות, תוכלו לערוך השוואה בין החברות הנבחרות ולבחון את הבדלי המחיר בהתבסס על מחירי השירותים השונים הנדרשים לכם.

במקביל, זכרו כי המחיר הסופי משתנה בהתאם לנתוני המבנה שלכם. מספר הדירות שמאכלס הבניין, שטחו של הבניין, קיומה של גינה, אם ישנה, גודל שטחו של חדר המדרגות כמו גם קיומן של חניות ושטחן הם רק חלק מהגורמים המשפיעים על העלות הסופית. מעבר לכך, קיומה של מעלית בבניין ישפיע על תמחור חבילת השירותים שלכם, במידה ותהיו מעוניינים שתחברת התחזוקה תנהל גם את תחזוקת המעלית השוטפת.

כאשר מדובר בבניין משרדים, גודלו של המבנה, מספר המשרדים המאכלסים אותו, אופי העבודה במשרדים אלה ופרמטרים שונים רבים אחרים מהווים גורם רב משמעות בכל הנוגע לתמחור הסופי של השירות.

House Plus – המקצועיות שלנו – שביעות הרצון המושלמת שלכם!

House Plus הינה חברת ניהול ואחזקת מבנים מהמובילות, בשוק המעמידה לרשותכם את המענה המקצועי ביותר בענף ומציעה את שירותיה בכל רחבי השרון והמרכז.

כחברה שחרתה על דגלה את השאיפה לספק לכל לקוח את הפתרון המקצועי ביותר לכל צורך בתחום האחזקה, אנו גאים להעמיד לרשותכם מערך שירותים מקיף ומקצועי בתפירה אישית לצרכי הלקוח.

לשירותכם:

 • שירותי ניהול ואחזקת מבנים
 • שירותי ניקיון מקצועי
 • שירותי ניהול ועדי בתים
 • שירותי תחזוקה מונעת

למה אנחנו?

חברת House Plus מהווה קורת גג מקצועית לכל צורך בתחום האחזקה ומרכזת תחתיה את מיטב המומחים בענף. במטרה לספק לכם את המענה המקצועי ביותר לכל דרישה בתחום האחזקה, ערכנו סקירה יסודית ומקיפה של השוק, בסופה בחרנו עבורכם אנשי מקצוע מורשים בלבד ובעלי ניסיון מקצועי עשיר בתחומם.

המקצועיות הבלתי מתפשרת יחד עם האמינות הגבוהה והשאיפה המתמדת לשביעות רצונו האופטימלית של כל לקוח מלקוחות החברה, מבטיחים את חווית השירות המושלמת שלכם בכל שלב לאורך הדרך.

House Plus – לחוויית מגורים מושלמת!

 • זמינות מלאה 24/7
 • התאמה מלאה לסטנדרטים המחמירים ביותר בענף
 • איכות בלתי מתפשרת
 • בטיחות מלאה
 • שיתוף פעולה עם אנשי מקצוע מובילים בתחומם
 • שירות אישי 

זקוקים לשירותי אחזקת מבנים וחשוב לכם ליהנות משקט נפשי מושלם לכל אורך הדרך? צרו קשר עוד היום ומומחי House Plus ישמחו לעמוד לשירותכם!

עדיין מתלבטים ?
עדיין מתלבטים ?
צרו קשר לקבלת פרטים נוספים וללא התחייבות