ניהול בתי יוקרה

ניהול בתי יוקרה – עבור בתים להשכרה ובתים שנעשה בהם שימוש לא רצוף

בית צמוד קרקע דורש תחזוקה רבה יותר משל דירה בבית משותף. כל עוד בית, או דירה, משמשים את בעליהם או דיירים ששכרו את הנכס, אחזקתם השוטפת מתרחשת מאליה כמעט, כפועל יוצא בלתי נמנע מהחיים בבית או בדירה. כך למשל אם מתפתחת תקלה כזו או אחרת, בצנרת המים, הניקוז, מערכת החשמל, מתקן או מכשיר כלשהו המותקנים בבית וכדומה, בעלי הבית, שגם גרים בו, ידאגו לביצוע התיקון הנדרש.

ניהול בתים פרטיים הוא שירות חשוב ויעיל, כאשר מדובר בבית שעומד ריק למשך תקופות ארוכות (למשל בית המשמש את בעליו, הגרים בחו"ל, רק בעת שהותם בישראל). שירות ניהול בתים פרטיים הוא פתרון טוב גם עבור מי שמחזיקים בית צמוד קרקע המוצע להשכרה.

במאמר שלפניכם, תמצאו את כל מה שחשוב לדעת במקרה של אחזקת בית שהשימוש בו אינו רצוף. בין היתר תמצאו בקריאת המאמר תשובות לשאלות כמו:

 • מתי משתלם להיעזר בשירות ניהול בתים פרטיים?
 • מה כולל ניהול בית פרטי העומד להשכרה?
 • מה כולל שירות ניהול בית פרטי עבור בית העומד ריק למשך תקופות ארוכות ומשמש את בעליו רק לפרקים?
 • איך בוחרים חברת ניהול נכסי נדל"ן עבור ניהול בית פרטי?
 • איך מוודאים ששירות ניהול בתים פרטיים המוצע לנו אכן נותן מענה הולם לצרכינו?
 • מה ההבדל בין ניהול בתים פרטיים לניהול דירות?

ניהול בית יוקרה – מה זה בכלל ?

ניהול בית פרטי הוא שירות שמציעות חברות המתמחות בניהול נכסי נדל"ן. חשוב לדעת שלא כל חברה העוסקת בניהול נכסי מקרקעין כגון בתים משותפים, בנייני משרדים, מרכזים מסחריים ומוסדות ציבור. אנו מספקים גם שירות איכותי של ניהול נכס מקרקעין בודד קטן כגון דירה או בית פרטי.

ישנם הטועים לחשוב שרכישת דירה או בית פרטי והשכרתם היא דרך טובה וקלה לייצר הכנסה פאסיבית ולא כך הדבר. מי שמעמידים נכס מקרקעין להשכרה לומדים עד מהרה שמדובר בעניין הדורש טיפול שוטף. בין היתר השכרת בית פרטי מחייבת מציאת שוכר, ניהול מו"מ, סיכום תנאי השכירות וחתימה על חוזה, קבלת תשלום שכר דירה חודשי, קבלת ערובות (החתמת ערבים, שטר עירבון, צ'ק וכד') למקרה של אי עמידה בתנאי החוזה מצד השוכר, העברת חשבונות מים, חשמל, גז וארנונה על שם השוכר (בכל פעם מחדש בעת שנכנסים דיירים חדשים) ועוד. בית פרטי, במיוחד אם הוא כבר בן כמה שנים, דורש אחזקה שוטפת, כך למשל יש לטפל בגינה כדי שתישאר מטופחת ומצבה לא יתדרדר, יש לבצע תיקונים קטנים בכל אימת שמתגלה תקלה (סתימה בצינור ניקוז של מכונת הכביסה, מזגן שהתקלקל, קצר בשקע חשמלי מסוים בבית וכד').

שירות ניהול בית פרטי נועד לאפשר לבעלי בתים פרטיים אותם הם מעמידים להשכרה ליהנות מהכנסה פאסיבית באמת כאשר כל מה שדורש טיפול סביב הנכס המושכר מטופל על ידי חברת הניהול. חברת ניהול נכסי נדל"ן איכותית המציעה גם שירות ניהול דירות וניהול בתים פרטיים תדע לספק פתרונות לכל אחד מן הנושאים שפורטו לעיל. חברת הניהול תוכל לדאוג ל:

 • פרסום הנכס ומציאת שוכר (ברוב המקרים תוך היקשרות עם משרד תיווך)
 • טיפול בעריכת חוזה השכירות
 • החתמת השוכר ובעלי הבית
 • קבלת ערבונות בהתאם לתנאי החוזה
 • ווידוא תשלום דמי שכירות חודשיים
 • ביצוע כל תיקון בבית המושכר שנופל בגדר אחריותו של המשכיר
 • העברת החשבונות על שם השוכר
 • טיפול בגינה (במידה וכך סוכם בין המשכיר ושוכר)
 • אחזקה שוטפת שלמתקנים בבית (בריכת שחיה למשל)
 • ניקיון שבועי
 • הכול לפי רצון בעלי הבית והשוכרים

חברת האוס פלוס House Plus מתמחה בניהול נכסי נדל"ן מכל סוג וגודל. לצד מרכזים מסחריים, בתים משותפים ומוסדות ציבור אנו עוסקים גם בניהול דירות ובתים פרטיים העומדים להשכרה. צברנו ניסיון עצום בניהול בתים פרטיים באזורים שונים בארץ. הנכם מוזמנים לפנות אלינו בכל שאלה הקשורה לניהול נכסי נדל"ן בכלל וניהול בית פרטי בפרט. נשמח לענות על שאלות, לחלוק מן הידע והניסיון שברשותנו ובמידת הצורך, להציע גם לכם שירות ניהול בית פרטי מן הרמה הגבוהה ביותר ובמחיר משתלם.

יתרונות רבים גם בעת שהבית הפרטי מושכר

כדאי לדעת שמסירת ניהול בית פרטי לידי חברה איכותית לניהול נכסי נדל"ן בכוחה להעניק יתרונות לא רק בעת שבין העמדת הבית להשכרה ועד למציאת שוכר וטיפול בכל הנושאים עד שהשוכר מתמקם ומתחיל לעשות שימוש שוטף בבית. אמנם בתקופה זו יש דברים רבים שיש לטפל בהם אולם גם לאחר שהבית הושכר בהצלחה והדיירים התמקמו בו ניתן להמשיך להיעזר בחברת הניהול באופן שוטף וכל להיות בטוחים ששום עניין אינו מוזנח רק משום שהאחריות עליו נמסרה לדיירים. כך למשל חברת הניהול יכולה להמשיך לדאוג לתחזוקת הגינה, מה שיבטיח שהגינה תישאר מטופחת ללא קשר לנכונות הדיירים להשקיע בכך.

שוכרים של בית פרטי מושכר הנמצא בניהול של חברת ניהול נכסי נדל"ן (המתמחה גם בניהול בתים פרטיים) יפנו אל חברת הניהול בכל עניין הדורש טיפול. בעלי הבית זוכים לראש שקט בידיעה שכל עניין כזה יטופל כיאות, השוכר יהיה מרוצה ולא יהסס להמשיך ולהאריך את חוזה השכירות.

ניהול בית פרטי הנמצא בשימוש רק מדי פעם בפעם

ניהול בית פרטי העומד להשכרה הוא סוג אחד של שירות ניהול בית פרטי כאשר הסוג השני הוא ניהול בתים פרטיים המשמשים את בעליהם רק לפרקים. כך למשל בית פרטי השייך למי שהעתיקו מקום מגוריהם לחו"ל ומגיעים לישראל לתקופות קצרות (יותר או פחות) ובהזדמנויות אלה הם עושים שימוש בבית אשר עומד ריק בדרך כלל. ישנם גם מי שמחזיקים בתים פרטיים המשמשים אותם בעת חופשות (בית קטן בצפון הארץ למשל או באילת דווקא).

חשוב לזכור שגם בית העומד ריק דורש תחזוקה. כך למשל יש לדאוג לגינה, לפתוח מדי פעם דלתות וחלונות כדי לאפשר לאוויר בתוך הבית להתחלף (למנוע אוויר מעופש, הצטברות לחות העלולה לגרום להתפתחות עובש וכד'), לוודא שכל המערכות פועלות כשורה  (אם מתגלה תקלה לדאוג שתתוקן), לנקות (הסרת אבק, שטיפת רצפות), לוודא שלא חודרים חרקים לבית (ואם חדרו לדאוג לסילוקם ולנקוט צעדים למניעת הישנות הבעיה) ועוד.

בבתים פרטיים בהם יש בריכת שחיה הכרחי שזו תקבל טיפול שוטף. חשוב לדעת שלא טוב לאפשר לבריכת שחיה לעמוד ריקה, מערכות סינון המים בנויות לפעול ללא הפסקה, משאבות, מסננים, מכשירי הכלרה אוטומטית של המים, בכל אלה עלולות להתפתח תקלות אם יעמדו כבויים. בריכה מלאה במים דורשת טיפול שוטף, יש לנקות אותה מלכלוך שנפל פנימה, לוודא שכימיית המים נכונה, רמת הכלור תקינה, שחומציות המים מאוזנת ועוד.

שירות ניהול בית פרטי עבור בתים בהם נעשה שימוש רק מדי פעם נועד לאפשר לבעלי הבית ראש שקט בידיעה שגם כאשר הבית עומד ריק נעשות כל הפעולות הדרושות כדי להבטיח שכאשר תגיע העת לבלות בו זמן, המבנה עצמו, הגינה, כל המערכות, מכשירי החשמל וכד' יהיו תקינים ומוכנים לשימוש.

חברת האוס פלוס House Plus מתמחה גם בהענקת שירות ניהול בתים פרטיים המשמשים את בעליהם רק לפרקים. אנו מכירים לפני ולפנים את כל הכרוך בטיפול בבית פרטי, כולל טיפוח הגינות, תיקונים בעת הצורך, ניקיון שוטף בסיסי וניקיון יסודי לקראת הגעת בעלי הבית (או מי שבעלי הבית מתירים להם לעשות שימוש בבית), עריכת קניות כך שהמזווה והמקרר יהיו כבר מלאים בעת ההגעה לבית, טיפול שוטף בבריכה, אחזקת שערים חשמליים וכד'. בעלי בתים פרטיים המוסרים את ניהול הנכס שלהם לידינו יודעים שבכל פעם שהם מעוניינים לעשות בו שימוש הם ימצאו אותו במצב מושלם, נקי ומוכן לשרת אותם.

מה ההבדל בין ניהול בית יוקרה לניהול דירה?

חשוב לדעת שישנן חברות היודעות לספק שירות ניהול דירה איכותי אולם אינן מתאימות לבצע ניהול בית פרטי (בין אם מדובר בבית העומד להשכרה או כזה בו נעשה שימוש רק מדי פעם).
דירה בבית משותף דורשת פחות תחזוקה מבית פרטי, גינת הבניין מתוחזקת באופן שוטף (על ידי גנן מטעם ועד הבית או מטעם חברת ניהול שאמונה על ניהול הבית המשותף), האזורים הציבוריים נשמרים נקיים, מתקנים כגון שער אוטומטי לחניה, מעלית ומאגר מים, מקבלים טיפול תקופתי כנדרש וכד'. בבית פרטי לעומת זאת יש לדאוג לכל דבר ודבר, תחזוקת הגינה, טיפול תקופתי לכל מתקן בבית כדי למנוע התפתחות תקלות (שער חשמלי בחניה למשל), טיפול בבריכה (בבתים בהם יש בריכת שחיה) ועוד.

בניהול דירה מושכרת יש לוודא שהדיירים מעבירים תשלום לוועד הבית מדי חודש, בבית פרטי מושכר עניין זה אינו על הפרק אולם יש לוודא שהדיירים מנהלים כשורה את כל הדברים שבבית משותף היו מטופלים על ידי ועד הבית, גינון למשל.

חברת האוס פלוס מתמחה גם בניהול בתים פרטיים, הן כאלה העומדים להשכרה והן כאלה המשמשים את בעליהם רק מדי פעם (לתקופות ארוכות יותר או פחות). אנו מבינים היטב את ההבדלים בין ניהול דירה בבית משותף לניהול בית פרטי. לרשותנו מערך של בעלי מקצוע מובילים עימם אנו מקיימים קשרים ארוכי טווח, כך למשל גננים, חשמלאים, טכנאים (לתיקון תקלה בשער חשמלי למשל), שרברבים (אינסטלטורים), חברות ניקיון ועוד.

בחירת חברה שתעניק לנו שירות ניהול בתי יוקרה

בבואנו לבחור חברת ניהול נכסי נדל"ן אשר תספק לנו שירות ניהול עבור בית פרטי שאנו מעמידים להשכרה או בית בו נעשה שימוש רק לפרקים יש לפעול בתשומת לב. מומלץ להתחיל בעריכת רשימה של כמה חברות עליהם קל למצוא חוות דעת טובות וביקורות חיוביות. חשוב מאוד שהביקורות שמצאנו אודות חברת הניהול תהיינה רלוונטיות שכן שביעות רצון משירות ניהול בית משותף או מרכז מסחרי, אינו ערבות לכך שהחברה תדע לספק גם שירות ניהול בית פרטי איכותי.

לאחר שיש בידינו רשימה של כ4 – 6 חברות מתאימות יש לפנות לנציגי החברות השונות ולספר להן על מהות השירות שאנו זקוקים לו. כך למשל יש לפרט נתונים אודות גודל הבית, מיקומו, הדברים שנרצה שיטופלו, בן כמה הבית, באיזה גודל הגינה ועד כמה היא מורכבת לתחזוקה (יש הבדל בין גינה קטנה המרוצפת ברובה לבין גינה גדולה עם עצי פרי, שיחים הדורשים גיזום, בריכת נוי וכד'), האם אנו מתכננים להעמיד את הבית להשכרה או שהבית יהיה ריק בדרך כלל וישמש אותנו רק מדי פעם, באלו תקופות של השנה יעשה שימוש בבית וכל פרט רלוונטי נוסף.

בשלב זה ניתן להתרשם מן המקצועיות שיפגינו נציגי החברה, השאלות שיציגו בפנינו, המידע שיבקשו לקבל, הנכונות לסייע בייעוץ והכוונה עוד בטרם מתברר מה הסיכוי שניהול הבית הפרטי אכן יימסר לידי החברה. חברות ניהול נכסי נדל"ן מקצועיות ואיכותיות יתאמו ברוב המקרים ביקור בבית כבר בשלב מוקדם של הבירור מולם, כל זאת כדי להתרשם באופן בלתי אמצעי ממצבו ולהבין בדיוק מה צריך יהיה לעשות כדי להעניק את הטיפול השוטף הדרוש.

ניתן לצמצם את רשימת החברות הראשונית לשלוש חברות לערך אשר הרשימו אותנו ביותר ומהן לבקש הצעות מחיר. לאחר שיש בידינו הצעות מחיר כאלה יש לערוך השוואה ביניהן תוך שמוודאים היטב שאנו מבינים בדיוק מה כוללת כל הצעה (באלו דברים חברת הניהול תטפל ומה יישאר בתחום אחריותנו). ירידה כזו לפרטים תבטיח שלא נגלה בהמשך להפתעתנו שחברת הניהול שבחרנו לא התחייבה לטפל במציאת שוכר למשל וכך נמצא עצמנו נדרשים לפנות עצמאית למשרד תיווך או לדאוג לפרסום, להראות את הבית לשוכרים פוטנציאליים ולטפל בכל השלבים של השכרת הבית, בכל פעם מחדש כאשר דיירים מתחלפים.

חשוב ליזכור שעלות שירות ניהול בית פרטי הוא רק אחד המשתנים במשוואה. יש לקחת את מכלול השיקולים בחשבון בבואנו לבחור את החברה המתאימה עבורנו ביותר (מבין אלה שמהן ביקשנו הצעת מחיר). בחירה בהצעה הזולה ביותר תהיה טעות אם פירושה וויתור על נושאים שונים שלא נקבל עבורם מענה הולם.

ניהול ואחזקה של בתי יוקרה על ידי האוס פלוס

חברת האוס פלוס מתמחה בניהול נכסי נדל"ן. אנו נמנים על החברות המובילות בארץ וצברנו ניסיון רב בניהול מגוון רחב של נכסים, בשלל גדלים. אנו מעניקים תשומת לב מדוקדקת לפרטים בין אם מדובר בנכס גדול דוגמת מרכז מסחרי או נכס בודד קטן כגון דירה בבית משותף או בית פרטי העומד להשכרה.
חלק מן השירות שאנו מעניקים מבוצע על ידי עובדי החברה ואילו נושאים אחרים מטופלים על ידי בעלי מקצוע איכותיים מטעמנו. כך למשל אנו מנהלים קשרים ארוכי טווח עם:

 • גננים
 • חברות ניקיון
 • טכנאים
 • אנשי אחזקת בריכות
 • חשמלאים
 • אינסטלטורים ועוד

המערך העומד לרשותנו, הניסיון העצום שצברנו, והאיכות הבלתי מתפשרת המאפיינת אותנו, מבטיחים שבעלים של בתים פרטיים המוסרים לידינו את מלאכת ניהול הבית הפרטי שלהם נהנים תמיד משירות כולל איכותי וראש שקט.

חברת האוס פלוס מהווה כתובת אחת לכל עניין הקשר בבית פרטי שניהולו נמסר לידינו. כך למשל שוכר של בית פרטי כה יפנה אלינו בכל עניין ולא אל בעל הבית. בעלי בית העומד ריק ומשמש אותם רק לפרקים יפנו יודעים שמספיק שיידעו אותנו על כל עניין הקשור באחזקת הבית והדבר יטופל באופן היסודי ביותר.

ככל שמדובר בבעלי בתים פרטיים העושים שימוש בבית רק מדי פעם, מסירת ניהול הבית לידי חברת האוס פלוס פירושה ראש שקט בידיעה שבכם פעם שיגיעו אל הבית, אפילו בהתראה קצרה, הם ימצאו אותו במצב מושלם, כשהגינה מטופחת, הבית נקי, כל המערכות בו פועלות היטב וכד'. מי שמעוניינים ימצא גם את המזווה והמקרר מלאים בכל טוב (לפי העדפות והנחיות של בעלי הבית).

ניהול בית פרטי הוא שירות שניתן לבצע אותו היטב רק אם מבינים שמדובר בעניין המורכב מסדרת משימות שאת כל אחת מהן יש לבצע על הצד הטוב ביותר. ניהול שכזה מחייב צבירת ידע, ניסיון ומומחיות. אנו בחברת האוס פלוס מזמינים אתכם לפנות אלינו בכל עניים הקשור בניהול בית פרטי, בין אם כזה העומד להשכרה או בית פרטי המשמש אתכם רק מדי פעם. נשמח לעזור בייעוץ והכוונה, לחלוק עמכם מן הידע העצום שצברנו, להאיר את עיניכם בדרכים שונות ולתת לכם, במידה ובקשו, הצעת מחיר אטרקטיבית עבור שירות ניהול בית פרטי.

עדיין מתלבטים ?
עדיין מתלבטים ?
צרו קשר לקבלת פרטים נוספים וללא התחייבות