הנדימן בנתניה

תחזוקת הבית והבניין הינה אחת הפעילויות החשובות והנחוצות ביותר לשמירה על נכסינו ועל איכות המגורים בהם, אך עם זאת, לעיתים היא אינה זוכה להתייחסות הראויה. בין אם מסיבות של חוסר זמן, חוסר ידע או מחסור במשאבים הנדרשים ובין אם כתוצאה מעצלנות או מחוסר תשומת לב לנושאים הדורשים טיפול, אנו נוטים להזניח את נכסינו מבלי להעניק להם את טיפולי התחזוקה ההכרחיים. בדיוק לשם כך מוצעים כיום שירותים ייעודיים לטיפול שוטף בכל נושאי התחזוקה בנכס – שירותי הנדימן.

הטיפול בתחזוקת הנכס, דורש לעיתים התערבות של בעל מקצוע, המוכשר לאתר בעיות, לטפל בבעיות ולסייע בעת הצורך לבעל הנכס בכל עבודת תחזוקה נדרשת, לרבות בעבודות שיפוצים. ההבנה כי שירות מעין זה חיוני לכלל הנכסים, בין אם באופן קבוע ובין אם לעבודות ופרויקטים ספציפיים או זמניים, הביא רבים להתחיל ולהיעזר בו.

כך, התחילה לאחרונה מגמה של קבלת סיוע מעובדי הנדימן לטיפול בנכסים ולצורך שיפוצם, כמעט בכל רחבי הארץ: שירותי הנדימן בנתניה ובכל אזור השרון, שירותי הנדימן בתל אביב ובכלל ערי המרכז וכך ביתר אזורי הארץ, לרבות אזור הדרום, השפלה, ירושלים והצפון.

שירותי הנדימן בנתניה

אז מה הם בעצם שירותי ההנדימן שהפכו לפופולאריים כל כך בשנים האחרונות?

שירותי הנדימן כוללים את כלל שירותי התחזוקה הרלוונטיים לנכסים:

 • תיקונים לבית
 • שיפוצים קלים
 • טיפול בבעיות חשמל ובשקעים
 • טיפול בבעיות מים ואינסטלציה
 • החלפת והתקנת גופי תאורה
 • עבודות צבע
 • עבודות גבס
 • תליית מדפים וטלוויזיות
 • תיקונים קטנים של בלאי ופגיעות בקירות
 • תיקון תריסים
 • החלפת דלתות וצילינדרים והתקנת סטופרים
 • עבודות הרכבה פשוטות

שירותי הנדימן בנתניה מוצעים לבניינים משותפים, לבתים פרטיים ולעסקים כאחד. השירות מיועד לכל מי שמתקשים לבצע עבודות אלו בכוחות עצמם, למי שאין ברשותם את הזמן הנדרש לביצוע העבודות, למי שמעוניינים לשפץ חדר או מתחם, לאוכלוסייה מבוגרת, למי שמעוניינים בביצוע עבודות הדורשות מומחיות (צבע, חשמל, אינסטלציה) וכו'.

במסגרת שירותי ההנדימן מבוצעות מגוון רחב ביותר של עבודות הנדרשות הן לצרכי שיפוץ והתחדשות והן מעת לעת לצרכי טיפול בבלאי של חומרים, פריטים ואביזרים הנמצאים בשימוש זמן רב והתיישנו או נפגמו.

תליית מדפים ופרטי עיצוב

תליית מדפים הינה אחת הפעולות הנתפסות כפשוטות אך מתגלות לעיתים כמורכבות לביצוע, בייחוד כשמדובר במדפים ארוכים או כבדים, אשר התקנתם מצריכה פעולות קידוח והתאמת סוג הקיבוע לגודל ומשקל המדף.

כמו כן, בעיה זו של מורכבות בפעולות תלייה, עולה גם כשמדובר בתליית פרטי עיצוב כדוגמה:

 • תליית וילון
 • תליית מראה
 • תליית תמונות
 • תליית אלמנטים עיצוביים על הקירות

פעולת התלייה דורשת מדידות, בדיקת היתכנות לקידוח בקיר (והימנעות מפגיעה בתשתיות), קידוח במידות ובמרחקים הנדרשים, שימוש בכלי הקיבוע המתאימים ותליית האלמנט המבוקש. במסגרת שירותי הנדימן, שירות זה ניתן בקלות, במהירות ובמקצועיות.

עבודת נגרות קטנה

מעבר לפעולות התחזוקה השגרתיות המוצעות על ידי ההנדימן, יכולים בעלי המקצוע המנוסים והמקצועיים להציע גם את שירותי הנגרות הנדרשים מעת לעת ברוב הבתים. עבודות הנגרות הפשוטות, נדרשות מידי פעם לכשבעלי הבית מחליטים לרענן או לחדש את הריהוט, לטפל בבלאי או פשוט לארגן מחדש.

בין עבודות הנגרות הפופולאריות והמבוקשות ביותר ישנן עבודות הרכבת רהיטים, הנרכשים מנגריות או מרשתות "עשה זאת בעצמך" למיניהן אך רוכשיהן נזקקים לעזרה בהרכבה ממגוון סיבות שונות. כמו כן, ישנן עבודות נגרות הנוגעות ל:

 • סידור ארונות מטבח או הרכבתם מחדש
 • החלפת צירים למיניהם בדלתות
 • חיזוק חיבורים
 • הוספת מדפים
 • הוספת ארונות או מגירות לאחסון

כל אלו, הכרחיים מעת לעת בכל בית ואינם דורשים זמן רב, אך עם זאת דורשים מיומנות ומקצועיות.

תליית טלוויזיה

כיום, כשכמעט בכל חדר ישנו מכשיר טלוויזיה וכל בן ובת בית מעוניינים ליהנות מצפייה בה בכל עת, עולה הצורך ביכולת למקם את הטלוויזיה בחדר במגוון דרכים, בהתאם לעיצוב החדר, למיקום חיבור הטלוויזיה ולזמינות הקירות או המשטחים המיועדים לתלייתה או מיקומה.

תליית טלוויזיה על קיר, מחויבת להיות מותאמת למידותיה ומשקלה של הטלוויזיה ולאביזר באמצעותו היא מיועדת להיתלות. כך, אם יש צורך לתלות טלוויזיה כבדה, יש להשתמש באמצעי החיבור, לרבות קידוחים, קיבועים והברגות שיחזיקו את הטלוויזיה באופן הולם ובטיחותי.

באם מדובר בתליית טלוויזיה על קיר גבס, יש צורך לבחון גם את עמידותו של הקיר ואת יכולתו לשאת את משקל הטלוויזיה ואת החיבורים המתאימים.

תליית טלוויזיה מהתקרה עשויה להיות מורכבת אף יותר, מכיוון שבמקרה זה נדרשים קידוח וחיבורים ייעודיים ומיוחדים, המתאימים לנשיאת משקל הטלוויזיה מהתקרה. כמו כן, יש לוודא שהקידוח בתקרה נעשה בנקודות בהן לא תיפגע תשתית וכי החיבורים הקוויים לטלוויזיה ימוקמו באופן אסתטי.

החלפת ברז

על אף שהחלפת ברז יכולה להתבצע על ידי כל אחד ואחת, מעדיפים רבים להסתייע בבעל מקצוע, על מנת לוודא שהחלפת הברז בחדש ותהליך התקנתו מבוצעים כראוי. התקנה שמבוצעת שלא כראוי, עלולה לגרום לדליפות, לזרם חלש ולתפקוד לקוי של הברז.

בין אם מדובר בהחלפת ברז מטבח ובין אם בהחלפת ברז אמבטיה, יש לבדוק כי מדובר בברז שמותאם לחיבורים הקיימים ולגודל הכיור. הנדימן מקצועי יודע לרכוש במידת הצורך גם את החיבורים והמתאמים הנדרשים על מנת שניתן יהיה לבצע התקנת ברז אמבטיה או התקנת ברז מטבח כראוי.

בנוסף, חשוב לזכור כי ישנם מגוון סוגי ברזים, ובעת החלפתם יש לוודא כי נרכש הברז המתאים (כדוגמת החלפת ברז ניל או החלפת ברז כיור במידות מיוחדות).

כך, סיוע של בעל מקצוע מיומן יכול לחסוך הסתבכות עם החלפת והתקנת הברז ומקרים של חזרה לחנות בה נרכשו הברז והחיבורים לשם החזרת פריטים שאינם מתאימים או החלפתם.

כמו כן, סיוע של איש מקצוע יכול לחסוך זמן רב, ועל אף ההוצאה הכרוכה בהעסקתו, ביצוע העבודה במידיות ובמהירות שווה הוצאה זו ויכול למנוע מצבים בהם עבודה פשוטה לכאורה, כדוגמת התקנת ברז פרח או התקנת ברז ניל, תיגרר על פני שעות וימים כתוצאה מחוסר ידע של בעל הבית או מעבודה לא נכונה.

צביעת קירות ותקרה

צביעת קירות מתבצעת לא אחת על ידי בעלי הבתים ובאופן עצמאי, אך עם זאת, בוחרים בעלי בתים רבים בשירותי בעל מקצוע כשמעוניינים בצביעת חדר או בצביעת דירה באופן מקצועי. צביעת חדר בשלמותו על ידי בעל מקצוע, תעניק לרוב מראה קירות חלק יותר וצביעה איכותית יותר מאשר אם הייתה מתבצעת על ידי יד לא מיומנת. למרות שלכאורה עבודת הצביעה פשוטה מאד וניתנת לביצוע על ידי כל אחד, כשמדובר בצביעת משטחים קטנים לצרכי תיקונים או בתיקון טיח לדוגמא, איכות הצביעה אכן לא תורגש, אך כשמדובר בחדרים שלמים ובצביעת דירה מיומנות הצובע ואיכות הצביעה עלולות להיראות היטב ולהתבטא בהבדלים בגוון הצבע, במריחות צבע וכו'.

כשמדובר בצביעת קיר חיצוני, סיוע של הנדימן נחוץ אף יותר, שכן יש צורף בשימוש בצבעים מותאמים ובשיטות צביעה מותאמות וכמו כן גם להיעזר באביזרים המיועדים לעבודות צביעה חיצוניות, כדוגמה:

 • סולמות הניתנים להארכה
 • ידיות מתארכות למברשות הצביעה
 • אביזרי תליית ציוד
 • אביזרי בטיחות

כשמדובר בצביעת תקרה, עבודת הצביעה מאומצת הרבה יותר מעבודת צביעה סטנדרטית, שכן מדובר בעבודה על סולם, הדורשת בנוסף לצביעה האחידה גם הקפדה על ניקיון מנזילות צבע והימנעות ממריחת צבע על גופי תאורה המותקנים בתקרה. לכן, צביעת התקרה על ידי הנדימן מנוסה, יכולה לחסוך לבעלי הבית זמן, מאמץ ולכלוך.

כמו כן, בעת ביצוע עבודה זו, מומלץ ביותר לנצל את ההזדמנות ולבקש מההנדימן לבצע גם עבודות תיקון תקרה נדרשות. מכיוון שמדובר באזור פחות נגיש, עבודות שפכטל ותיקונים למיניהם בתקרה אינם ניתנים לביצוע בכל עת ועל כן כדאי לעשותן במקביל לעבודות הצבע.

טיפול במתקן ייבוש כביסה

שירותי הנדימן בנתניה כוללים כאמור מגוון רחב ביותר של עבודות, שנועדו לפתור בעיות ולתקנן על להקל על בעלי הבית ולחסוך מהם את ההתעסקות בכך. אחת העבודות המבוקשות, במיוחד בקרב משפחות רחבות, היא הטיפול במתקני ייבוש הכביסה ובאזור מסתור הכביסה.

מתקני ייבוש כביסה, מעצם היותם בשימוש ללא הפסקה ובשל מיקומם החיצוני, סובלים לעיתים מבלאי. בלאי זה בא לידי ביטוי בחבלי כביסה שחוקים הנקרעים ולא מאפשרים את המשך השימוש בהם ובגלגלים הנשברים ומתנתקים ממקומם או לחלופין מפסיקים להסתובב כראוי.

הנדימן מקצועי ישמח לתת מענה גם לבעיות מעין אלה ולבצע החלפת חבל כביסה או החלפת גלגלי כביסה, בהתאם לצורך.

החלפת שקע חשמל

הנדימן הינו כאמור בעל מקצוע המחזיק במיומנות ובידע הנדרשים לביצוע מגוון עבודות תיקונים ושיפוצים. אחת המיומנויות הנדרשות לבתים ועסקים רבים היא יכולת ביצוע עבודות חשמל.

התעסקות עם חשמל ככלל ועבודות חשמל בפרט, דורשות בעל מקצוע מורשה, המחזיק בתעודת חשמלאי מוסמך. בבואכם לבקש שירותי תיקון וטיפול בתשתיות חשמל.

יש לוודא כי ברשותו של ההנדימן תעודת חשמלאי וכי הוא אכן מוסמך לבצע את העבודה הנדרשת ומיומן בביצועה.

בין עבודות החשמל המבוקשות בולטת הדרישה להחלפת שקע חשמל. החלפת השקע נדרשת לרוב בשל בעיות במגעים או במקרים של ניתוקו מהקיר באופן מסוכן. הנדימן מקצועי יבצע עבודה זו בזהירות רבה ויתקין שקע חשמל חדש לרווחת יושבי הבית.

כמו כן, נדרשות במקרים רבים גם עבודות של החלפת גוף תאורה קיים והתקנת גוף תאורה חדש. לשם כך, נדרשות לעיתים גם עבודות הכוללות הזזת חיבורים, קידוחים ויצירת נקודות גישה חדשות לחשמל, עבודת קיבוע גוף התאורה לתקרה ועוד.

מחירון הנדימן

שירותי ההנדימן ניתנים בכל רחבי הארץ ומתאפשרים הן באופן שוטף (לעבודת תחזוקה ותיקונים קבועות) והן לצרכים ספציפיים ובהתאם לצורך. עלות השירותים המוצעים הינה בהתאם לסוג העבודה הנדרשת, לכמות העבודה, לחומרים ולכלים הנדרשים וכו'. להלן ריכוז עלויות ממוצעות (ללא תוספות עבור כמות עבודה, חומרים וכלים מיוחדים), לעבודות הסטנדרטיות הפופולאריות והמבוקשות ביותר:

עלות ביקור:

 • 150-250 ₪. הביקור לא בהכרח כולל טיפול ויכול להתבצע גם לצרכי בדיקות והיערכות לביצוע עבודה, ייעוץ, מדידות וכו'.
 • ביצוע מקבץ עבודות קטנות:
 • 250-500 ₪ עבור עבודה של עד כ – 3 שעות.

עבודות מטבח:

 • תיקון והחלפת צירים, דלתות ואביזרי מטבח – 200-400 ₪.
 • התקנת ארונות ומגירות מטבח – 500-1000 ₪.
 • פירוק מטבח / התקנת מטבח: 500-2000 ₪ (לכל אחת מהפעולות).

עבודות אינסטלציה ואמבטיה:

 • התקנת אביזרי אמבטיה ושירותים – 200-300 ₪.
 • התקנת מקלחון / אסלה – 400-600 ₪.
 • החלפת ברז – 150-200 ₪ ליחידה. המחיר עלול להיות יקר יותר, בהתאם לסוג הברז והחיבורים.
 • פתיחת סתימות – 250-500 ₪.

עבודות חשמל:

 • החלפת שקעים ומתגים – 50-100 ₪.
 • התקנת גופי תאורה – החל מ 100 ₪ לגוף תאורה סטנדרטי ועד ל – 250 ₪ עבור גופים תלויים או שקועים. לעבודות התקנת גופי תאורה מורכבים וגדולים תיגבה עלות נוספת.

 

לסיכום – שירותי הנדימן בנתניה, יכולים כאמור לחסוך לבעלי הבית התעסקות מיותרת בביצוע עבודות שאולי אינם מוכשרים לבצען. כמו כן, מדובר בחיסכון בזמן ובכסף, שכן העבודות יבוצעו על ידי בעל מקצוע מיומן במהירות האפשרית ובעלויות הנקבעות מראש וניתנות להתאמה לתקציבם של בעלי הבית.

בטרם הזמנת הנדימן, יש לבצע תיאום ציפיות, להבהיר את המטלות הנדרשות לביצוע ולבקש הצעת מחיר. מכיוון שישנה עלות מינימלית להגעתו של ההנדימן (עלות ביקור), וודאו כי אתם מרכזים באופן מסודר את הפעולות הנדרשות ומביאים את כולן לידיעתו, על מנת שיוכל להיערך בהתאם.

כך, תוודאו כי כל התיקונים והעבודות הנדרשות יבוצעו במועד מרוכז אחד, ללא צורך בהגעתו החוזרת של איש המקצוע ובהוצאה כספית מיותרת.

עדיין מתלבטים ?
עדיין מתלבטים ?
צרו קשר לקבלת פרטים נוספים וללא התחייבות