ניהול ואחזקת מבנים בחדרה

חדרה, העיר האהובה השוכנת על שפת הים התיכון, כוללת שכונות וותיקות לצד שכונות חדשות, בניינים נמוכים בני עשרות שנים ומגדלי יוקרה חדשים הצופים עליהם מלמעלה. גם כאן, כמו בערים רבות אחרות, הבינו התושבים כי על מנת לשמר את איכות החיים ואת סטנדרט המגורים החדש, או לחלופין לשדרג את תנאי המגורים באזורים הוותיקים, נדרש סיוע של חברות ניהול ואחזקה.

כשמדובר על שכונות חדשות, בהן נבנו פרוייקטים מגוונים בשנים האחרונות, ניהול מבנים בחדרה הפך בשנים האחרונות לאתגר עבור דיירי הבניינים. שכונות שהוקמו, הורחבו וחודשו, כדוגמת שכונת הפארק, שכונת עין הים ושכונת ניסן, כוללות בניינים מרובי דיירים, הדורשים טיפול שוטף ומקצועי לשמירה על מצבם הקיים הן מבחינת הנראות והן מבחינת תחזוקה.

הדיירים העוברים לבניינים אלו והשקיעו במגוריהם החדשים את מיטב כספם, מעוניינים לשמר את מצבו של הנכס החדש, את מראהו ואת תדמיתו. לשם כך, נדרשת מהדיירים מחויבות רבה ורצון להשקיע מזמנם ומרצם לטובת הטיפול בבניין, בחירת בעלי המקצוע המתאימים, פיקוח על פעילותם ומעקב שוטף ורציף אחר מצבם של הבניין, שטחיו ומערכותיו.

ניהול בניינים בחדרה, יתרונות של חברת הניהול

האוכלוסייה בחדרה מגוונת ביותר ומורכבת הן מאוכלוסייה וותיקה והן מאוכלוסייה צעירה הכוללת זוגות צעירים ומשפחות. האוכלוסייה הוותיקה מתגוררת בחלקה בשכונות הוותיקות ובחלקה משפרת דיור ומתגוררת בשכונות החדשות, בהן מתגוררים רבים מהצעירים שנמשכו לשכונות אלה בשל המיקום, הבניה החדשה והמחירים האטרקטיביים של הדירות החדשות.

המשותף לרבים באוכלוסייה זו הוא המחסור בזמן או חוסר היכולת לטפל בניהול ואחזקת הבניינים. בעוד אוכלוסייה מבוגרת יותר אינה בעלת היכולות הפיזיות, הרצון או הידע לטפל במערכות הבניין ולהתמודד עם העסקת בעלי המקצוע האמונים על הטיפול בבניין, הצעירים יותר עסוקים בשגרת יומם, בעבודה ובטיפול בילדים ואינם זמינים להתעסק בכל ענייני הבניין.

לכן, מתקבלת בקרב ועדי בניין רבים, בתמיכה מלאה של הדיירים, ההחלטה להיעזר בשירותיהן של חברות ניהול ואחזקה. שירותי ניהול ואחזקת מבנים בחדרה מוצעים כיום על ידי מבחר חברות, אשר מבינות ומכירות את צרכי הדיירים העוברים להתגורר בבניינים חדשים ומרובי דיירים וערוכות לתת להם מענה מקיף והולם.

השירותים הניתנים על ידי חברות אלה, ניתנים בהתאם לצרכיהם של הדיירים ובהתאם לתחומי האחריות אותם אין לדיירי הבניין אפשרות לקחת על עצמם. השירותים נחלקים לשני סוגים עיקריים:

 • שירותי ניהול
 • שירותי אחזקה

ניהול מבנים בחדרה

שירותי הניהול כוללים את הטיפול בכל הנושאים האדמיניסטרטיביים הנוגעים ל"מאחורי הקלעים" של תפעול הבניין והטיפול השוטף בו. שירות זה כולל את הפעולות הבאות:

 • ניהול כספים – ניהול כספי הדיירים (תשלומי הוועד המיועדים לטיפול בבניין וניהול קרן ההתחדשות), חתירה לחיסכון בעלויות באמצעות מיקוח ובחינת אלטרנטיבות לנותני השירות ולשירותים המתקבלים, ביצוע תשלומים לספקים ונותני שירות, קבלת הצעות מחיר, ביצוע מעקב אחר הוצאות ודיווח שוטף ושקוף לדיירים.
 • גביה – גביית כספי הוועד וכל סכום נוסף הנדרש לתשלום על ידי הדיירים בהתאם לצורך. כמו כן, התמודדות עם דיירים שאינם משלמים את כספי הוועד.
 • טיפול בפניות דיירים – אחד התפקידים החשובים של חברת ניהול הוא מתן מענה לפניות הדיירים, תוך זמינות מלאה, שירותיות, סבלנות ואדיבות. זאת, על מנת ליצור שביעות רצון בקרב הדיירים ולהעניק להם את תחושת הביטחון שיש גוף אחראי העומד לרשותם בכל בעיה.
 • נהלים ובירוקרטיה – על חברת הניהול לדאוג לעמידת הבניין ומערכותיו בכלל הנהלים והתקנים, לבצע ביקורות, הדרכות נחוצות (חילוץ ממעליות, נהלי כיבוי אש וכו') ולוודא כי כל פעילות המבוצעת במבנה ועל ידי נותני שירות הינה בהתאם לתקנות.
 • ביטוח – חברת הניהול אחראית לטפל בנושאי הביטוח הנוגעים למבנה ולעובדים בו.
 • ניהול כוח האדם – מתפקידיה של חברת הניהול לנהל את כלל העובדים המועסקים לשם טיפול בבניין ובמערכותיו (עובדי ניקיון, אחזקה, ביטחון וכו').

פעילות ניהול הבניין אם כך הינה בעלת חשיבות רבה ועל כן אין להמעיט בערכה ויש להקפיד שתבוצע כראוי. סיוע של חברת ניהול מאפשר טיפול ומעקב שוטפים בכל נושא ניהול הבניין, על ידי גוף מיומן, המנוסה בפעילות זו ומעורה בכל הפעולות שיש לבצע ובדרך ביצוען האופטימלית.

אחזקת בתים בחדרה

שירותי האחזקה כוללים את כל השירותים התפעוליים של הבניין ומערכותיו:

 • ניקיון – ניקיון שטחי המבנה, לובי, חדרי מדרגות, מתחמים וחדרים משותפים, חניונים, שבילי גישה לבניין וכלל השטחים הציבוריים בשטחו.
 • תחזוקה – טיפול שוטף בבעיות בבניין וביצוע תיקונים של נזקים ותקלות מזדמנות (תאורה, צבע, חשמל, אינסטלציה וכו').
 • גינון – טיפול בגינת הבניין וטיפוח הצמחייה מסביב לבניין ובתוכו (עציצים, פינות נוי וכדומה).
 • טיפול במערכות מיוחדות – בכל מבנה ישנן כיום מערכות הדורשות טיפול של בעל מקצוע מיומן ובעל הידע הנדרש לטיפול בהן. בין מערכות אלה ניתן למצוא את המשאבות, מערכות כיבוי האש, הגנרטורים, מעליות הבניין, מערכות אבטחה למיניהן ועוד.

פעולות אלה, בעיקר כאשר מדובר במתחמי מגורים חדשים ומרובי דיירים, דורשים העסקת בעלי מקצוע המומחים בתחומים, המסוגלים לבצע את העבודות הנדרשות במקצועיות. חברות אחזקה ערוכות למתן מענה לכלל הפעולות והעבודות השוטפות, מעסיקות עובדים מקצועיים ונמצאות בקשר רציף עם חברות ובעלי מקצוע המוכשרים לטפל בכלל תחומי אחזקת המבנים.

אחזקת בניינים בחדרה – מציאת חברת ניהול

מציאת חברת ניהול ואחזקה אינה עניין של מה בכך, שכן בידי החברה הנבחרת מופקדת האחריות על הבניין, על שמירת רמת המחייה בו, תקינות מערכותיו ומתן מענה שוטף לדיירי הבניין בכל בעיה ותקלה ובכל עניין אחר הנוגע לבניין ולתנאי המגורים בו.

לכן, טרם הבחירה בחברת ניהול ואחזקה, יש לבחון את פעילותה, את צוות המנהלים והעובדים, את התנהלותו של נציג החברה המיועד להיות ממונה על הטיפול בבניין, את זמינות החברה ואת מבחר השירותים והפתרונות שמציעה למבנים מאותו סוג של הבניין המדובר.

חברת האוס פלוס הינה אחת מחברות הניהול והאחזקה הנותנות שירות למגוון בניינים ומתחמי מגורים באזור השרון ובמחוז חיפה. החברה מעניקה שירותי ניהול ואחזקת בניינים בחדרה וברחבי הארץ וערוכים לתת מענה מקיף לכלל הדרישות, הן מבחינת ניהול הבניין והן מבחינת טיפול בתחום האחזקה, תוך התחייבות למתן שירות אדיב, מקצועי וזמין.

עדיין מתלבטים ?
עדיין מתלבטים ?
צרו קשר לקבלת פרטים נוספים וללא התחייבות