ניהול ועד בית בנתניה

ניהול ועד בית היה מאז ומעולם עניין מהותי וחשוב עבור כל בניין מגורים משותף. כיום, עם ריבוי הבניינים מרובי הדיירים ומגדלי המגורים היוקרתיים, תפקידיו ותחומי אחריותו של הוועד התרחבו והצורך בוועד בית איכותי התחזק אף יותר. אז מה השתנה במאפייני ותפקידי וועד הבית בשנים האחרונות? קבלו את ועדי הבתים שנת 2021.

ניהול הוועד הפך בעשורים האחרונים לתפקיד בעל אחריות מרובה, בו נושאים לעתים קרובות מספר דיירים במקבלי, על מנת לחלק את העומס בריבוי המטלות ותחומי האחריות. עם זאת, גם כאשר מדובר בחלוקת תפקידים, לעיתים דיירי הבניין האמונים על הוועד אינם מוכשרים מבחינת ידע ומקצועיות לבצע את התפקיד ועל כן בוחרים וועדים רבים לפנות כיום לחברות ניהול שיבצעו את תפקיד הניהול והאחזקה של הבניין באופן מקיף ומקצועי.

חברות הניהול פרושות ברחבי הארץ וערוכות לתת למענה לכלל הצרכים של בניינים משותפים. כך, בין אם מדובר בניהול בתים משותפים בנתניה, בתל אביב, בבאר שבע או בקריית שמונה, חברות הניהול והאחזקה זמינות לתת שירות מקיף, המותאם לסוג הנכס, מאפייניו, צרכיו ודרישות הדיירים. שירותי ועד בית חיצוני אלו נועדו לשמור על איכות חייהם של הדיירים ולמתן מענה לכל הנדרש, לשם שמירה על הנכס ועל איכות המגורים בו.

ועד בית חיצוני בנתניה

תפקידי ועד הבית מרובים ודורשים מחויבות, התמדה זמן ומשאבים. ככל שהבניין גדול יותר וכשמספר הדירות גבוה, כך מורכבים יותר תפקידיו של הוועד. מכיוון שבעשורים האחרונים השתנו מאפייני הבנייה וכך גם תרבות המגורים, השתנו גם הדרישות מהוועד והתפקידים המוטלים עליו.

התנהלות מול דיירים – על הוועד להתנהל מול כלל הדיירים, הן במתן מענה לפניותיהם ותלונותיהם, הן בהתמודדות עם סוגיות הנוגעות לטיפול בבניין והן מבחינת גבייה של התשלומים החודשיים.

תחזוקה – תחזוקת הבניין הינה המטלה המורכבת ביותר הדורשת את תשומת ליבו של הוועד ואת מירב הזמן והמשאבים. כשמדובר בבניינים מרובי דירות או במגדלי יוקרה, ההתעסקות בענייני התחזוקה רבה אף יותר. כיום, בעיקר במבנים חדשים, קיימות גם מערכות רבות הדורשות תחזוקה שוטפת ובהן: גנרטורים, משאבות, מערכות אבטחה (מצלמות, אינטרקום וכו'), מעליות, מערכות כיבוי אש ועוד.

עמידה בתקנות ובחוקים  – עם השנים התווספו תקנות מסוימות להן מחוייב כל בניין. תקנות אלה נוגעות למספר תחומים, כגון מערכות כיבוי האש ותקינותן, בדיקת מעליות, בדיקת מאגרי מים ועוד.

ניקיון – זהו אחד מתחומי האחריות בעל החשיבות הגבוהה ביותר עבור הדיירים. סביבה נקיה יוצרת רמת מגורים ואיכות חיים גבוהות יותר וכמו כן משליכה גם על תדמיתו של הנכס בעיני אורחים ומבקרים ומשביחה את ערכו ואת שוויו בעיני קונים פוטנציאליים המתעניינים ברכישת דירה במבנה.

גינון – למרבית הבניינים ישנה גינה או חצר פרטיים הנמצאים בחזית המבנה ומסביבו. הזנחתם מאפשרת לצמחיה לגדול פרא, לצאת מהתחום המוקצה לה ואף לפלוש אל שבילים וחניות. כמו כן, חוסר טיפול לא נאות בצמחיה עלול לגרום לנבילת צמחים ופרחים, לקריסת ענפי עצים ולנזק בלתי הפיך לגינה.

העסקת אנשי מקצוע, פיקוח ובקרה – ככל שהבניין גדול יותר, כך נדרשת מעורבותם של יותר בעלי מקצוע שונים בתחזוקתו. על הוועד להיות בקשר עם אנשי כלל אנשי המקצוע הנדרשים בטיפול בבניין, לוודא שעבודתם מבוצעת ולפקח עליהם. כמו כן, עליו לדאוג להסדיר את כל נושאי התשלום עבור שירותיהם של אנשי המקצוע השונים.

מעבר לעובדים הנדרשים לרוב הבניינים (אנשי תחזוקה, גננים, מנקים וכו'), במגדלים ובמתחמי מגורים יוקרתיים ישנם לעיתים גם אנשי קבלה המאיישים את לובי המבנה ובחלק מהמתחמים אף אנשי אבטחה. פיקוח על אלו, הופך את תפקידו של הוועד למורכב אף יותר.

ניהול בתים משותפים בנתניה

שירותי ועד בית חיצוני הפכו למבוקשים ביותר, ממספר סיבות. ראשית – הטיפול בבניין ותחזוקתו דורשים זמן רב והתפקיד מבוצע לרוב בהתנדבות (אם כי מקובל שהאחראי על ניהול הבניין פטור מתשלום הוועד) וההתעסקות היומיומית מתאפשרת בעיקר למי שאינם עובדים. כך, נוצר מצב שהאחריות על הוועד הופכת למעמסה עבור מי שמתנדב לתפקיד זה.

סיבה נוספת היא שבניגוד למצב בארץ לפני עשרות שנים, כיום ישנן עשרות דירות בכל בניין, מה שהופך את כל ההתנהלות מול הדיירים למורכבת ובעייתית ודורשת זמן רב וסבלנות.

כמו כן, גם גודלם של הבניינים היום וריבוי המערכות בהם הופכים את תחזוקת הבניין למורכבת והטיפול בבניין דורש לרוב גם ידע מקצועי ויכולות טכניות.

כך, בוחרים בימינו דיירים רבים, להעביר את האחריות על הבניין לחברת ניהול, המשמשת כ"ועד בית חיצוני" ולוקחת על עצמה את הטיפול הכולל בניהול הבניין ובתחזוקתו, באמצעות בעלי מקצוע המוכשרים לכך. בתמורה לתשלום שגובה חברת הניהול, מוסרת הדאגה מליבם של הדיירים והם זוכים לנחת מבחינת הטיפול בנכס, ביודעם כי ישנו מענה מקצועי מסביב לשעון לכל הנדרש וכי ביתם נמצא בידיים טובות, מקצועיות ואחראיות.

שירותי ניהול ועד בית בנתניה

בדיוק כפי שכמעט כל מתחמי המגורים (כמו גם מתחמי המשרדים) דורשים ניהול ותחזוקה שוטפים, כך נדרש עבורם גם שירות וועד, המרכז את כלל פעילות הניהול והתחזוקה תחת אחריותו.

שירותי הוועד החיצוני נועדו על מנת להקל על פעילות נציגי ועד הבניין ולהוריד את מעמסת הניהול והתחזוקה מעל גבם. כך, מבוצעת פעילות זו על ידי חברה חיצונית וכל שעל הוועד לעשות הוא לבחון את פעילותה מעת לעת לעבור על הדיווחים הכספיים לשם מעקב ולטובת ריכוזם עבור יתר הדיירים ולשמש כערוץ תקשורת בין הדיירים כולם לבין חברת הניהול במקרים של תלונות, בקשות, תקלות או בעיות הנוגעות לתחזוקת הנכס.

שירותי וועד הבית החיצוני נפוצים בקרב מגדלי יוקרה, בנייני מגורים מרובי דירות וכל מתחם מגורים בו הדיירים מעוניינים ליהנות מנחת ושקט בנושא ניהול ותחזוקת הבניין ומאיכות מגורים אופטימלית.

חברת ועד בית חיצוני בנתניה

על מנת לבחור חברת ניהול איכותית לטיפול בבניין יש לבחון את איכות השירות של חברת הניהול, את מקצועיותו של איש הקשר המיועד להיות ממונה מטעם החברה על הניהול ואת הצוות העובדים של החברה.

הקפידו להשוות בין מספר חברות ולבחון מתחמי מגורים עליהם החברה אחראית. בדקו את איכות הניקיון, הגינון, נראות הבניין, מצב התחזוקה (קירות מתקלפים, מנורות, אינטרקום וכו') ונסו אף לשאול את הדיירים בבנייני מגורים אלו לדעתם האובייקטיבית על חברת הניהול.

חברת הניהול והאחזקה House Plus מציעה שירותי ניהול ועד בית חיצוני בנתניה במחירים הוגנים ותוך התחייבות למתן שירות איכותי, מקצועי, אמין ואדיב. בחברת House Plus ישמחו להתאים גם עבור מקום מגוריכם את חבילת השירות המושלמת לניהול הבניין ולתחזוקתו, על מנת להעניק לכם נחת ממקום מגוריכם, איכות חיים וסביבת מגורים מטופלת, מטופחת ומתוחזקת.

עדיין מתלבטים ?
עדיין מתלבטים ?
צרו קשר לקבלת פרטים נוספים וללא התחייבות