ניהול נכסים בקיסריה

קיסריה הוא שמה של עיר נמל עתיקה שהוקמה בין שנת 25 לשנת 13 לפני הספירה על ידי המלך הורדוס ונקראה על שם הקיסר אוגוסטוס הרומאי. בסמיכות לחורבות העיר קיסריה העתיקה ומעט צפונית ומזרחית לה שוכן כיום היישוב הקהילתי קיסריה הנחשב לאחד היישובים היוקרתיים בישראל.
ניהול נכסים בקיסריה הוא מאתגר היות ומדובר בנדל"ן מגוון ובעל ערך נכבד. חברה לניהול נכסים בקיסריה צריכה להיות ערוכה לתת מענה מושלם לצרכים השונים הכרוכים בניהול בתים צמודי קרקע, וילות מפוארות, דירות בקיסריה וגם נכסים מסחריים השוכנים במרכזים המסחריים בתוך היישוב ובאזור התעשייה של קיסריה (המכונה "פארק תעשיות קיסריה").

קיסריה היא יישוב קטן יחסית וחיים בו כ – 6,000 תושבים. חלק מן הבתים בקיסריה משמשים את בעליהם שלא על דרך קבע, כך למשל ישנם בעלי ממון החיים בחו"ל ומחזיקים בית או דירה בקיסריה אליהם הם מגיעים רק מדי פעם.
בשנים האחרונות הוקמו בקיסריה כמה פרויקטים של בתי דירות, כך למשל פרויקט הבוטיק של החברה הקבלנית עץ השקד הנמצא בשלבי הקמה מתקדמים וממוקם בשכונת 3 הוותיקה. מבין בעלי נכסים בבניינים בפרויקטים כגון אלה ישנם מי שזקוקים לשירות ניהול דירות בקיסריה, בין אם מדובר בנכסים העומדים להשכרה או נכסים העומדים ריקים למשך פרקי זמן ארוכים יותר או פחות.

ניהול בתים פרטיים בקיסריה

שכונה 2 של קיסריה היא הקרובה ביותר לחוף הים ונמצאת במרחק הליכה קצר ממנו. תושבי שכונה 2 נהנים מאוויר ים טרי וצלול אך עבור חברה לניהול נכסים בקיסריה פירוש הדבר הוא צורך להקפיד על מתן תחזוקה אינטנסיבית שכן אוויר הים המלוח גורם לבלאי מואץ של מתקנים כגון:

  • מעקות ברזל
  • סככות
  • קולטים של דודי שמש
  • שערים אוטומטיים
  • כל דבר המוצב מחוץ למבנה או על מרפסת בו

חברת ניהול נכסים המציעה שירות ניהול וילות בקיסריה עבור בתים פרטיים השוכנים בשכונה 2 מוכרחה לטפח קשרים ארוכי טווח עם בעלי מקצוע המתמחים גם בתחזוקת מבנים ומתקנים הנחשפים לתנאי לחות גבוהה ואוויר רווי מלח.

חשוב להבין שחברת ניהול נכסים איכותית נכנסת לנעלי בעלי הנכס ופועלת בשמם כך שהם עצמם אינם צריכים לדאוג לשום דבר הנוגע לאחזקת הנכס או לצרכים מנהלתיים שלו. כך למשל מלבד אחזקתו הפיזית של הנכס חברת ניהול נכסים בקיסריה תדאג לבצע את כל התשלומים הדרושים למועצה המקומית, לתאגיד המים, לחברת החשמל ולכל ספק שירות רלוונטי. עוד תדאג חברת ניהול הנכסים למצוא שוכר לנכס שבעליו מעוניינים להשכירו.

ניהול וילות בקיסריה

רובם המוחלט של הנכסים הדורשים שירות ניהול נכסים בקיסריה הם וילות ובתים צמודי קרקע. בדרך כלל נכסים כאלה מוקפים גינה נאה, לעיתים גדולה למדי. חברה לניהול נכסים בקיסריה מוכרחה להקפיד על מתן שירות גינון איכותי שיבטיח טיפוח מוצלח של גינות נאות בתנאים מאתגרים בשל הסמיכות לים.
גינה יפה היא מתבקשת לצד בית מפואר בקיסריה, לא כל חברת ניהול נכסים תדע להתמודד בהצלחה עם האתגרים המיוחדים של טיפוח גינות בסמוך לים. חברת האוס פלוס מקיימת קשרים ארוכי טווח עם חברות גינון מובילות וגננים פרטיים שהם בעלי יכולות מוכחות בטיפוח גינות בגדלים שונים ובתנאים הדומים לאלה המאפיינים גינות של וילות ובתים בקיסריה. בחצר של וילות רבות בקיסריה יש בריכת שחייה, חברת ניהול נכסים בקיסריה מוכרחה לכלול שירות אחזקת בריכה עבור נכסים כאלה.

עבור נכסים בשכונה 13, השוכנת בסמוך למועדון הגולף, נדרשים שירותי ניהול וילות בקיסריה. בדרך כלל מדובר בבתים גדולים עם מערכות בית חכם, בריכות מחוממות, ג'קוזי, מדשאות רחבות ידיים, חדר קולנוע ביתי, מרתף יין ועוד.

מובן שעבור בתים מפוארים כאלה נדרש שירות ניהול וילות בקיסריה הכולל את כל המרכיבים השונים שמבטיחים, יחדיו, מתן מענה מקיף.

ניהול נכסים מסחריים בקיסריה

בשכונה 3 בקיסריה שוכן מרכז מסחרי. בצמוד ליישוב קיים אזור תעשיה המכונה "פארק תעשיות קיסריה" ובו גם בנייני משרדים. ככל שהדבר נוגע לנכסים מסחריים חברת ניהול נכסים בקיסריה צריכה להקפיד, בין היתר, גם על שירותי ניקיון ואחזקה ברמה גבוהה כדי להבטיח שהעסקים השוכנים במקום ישמרו על שמם הטוב. ניהול נכסים מסחריים העומדים להשכרה בקיסריה מחייב טיפול יעיל במציאת שוכרים מתאימים עבור הנכס זאת כדי למנוע מצב של אבדן הכנסה לבעלי הנכס. חשוב לציין כי חברת ניהול נכסים בקיסריה תיכנס לנעלי בעלי הנכס המסחרי ותדאג לכל דבר הקשור באחזקת הנכס, מציאת שוכרים עבורו, התנהלות מול רשויות וספקיות שירותים ועוד. למעשה, מסירת ניהול נכס מסחרי בקיסריה לידי חברת ניהול נכסים פירושה שבעלי הנכס לא יצטרכו עוד לטפל בשום עניין בעצמם והם יהפכו מעורבים רק כשהדבר הכרחי.

ניהול נכסים בקיסריה עבור בתים דו משפחתיים

בקיסריה ישנם גם בתים פרטיים שאינם וילות גדולות ומפוארות אלא בעלי ממדים צנועים יותר ולהם גינה קטנה יחסית. שכונה 3 בקיסריה מאופיינת בבתים דו משפחתיים מהם כאלה עבורם נדרשים שירותי ניהול בתים פרטיים בקיסריה העומדים להשכרה.
חברה לניהול נכסים בקיסריה מוכרחה להיות מסוגלת לטפל היטב בכל הקשור להעמדת נכס בקיסריה להשכרה, בין אם מדובר בוילה מפוארת השווה עשרים מיליוני שקלים ואף למעלה מכך או יחידה אחת של בית דו משפחתי שמחירה כמה מיליוני שקלים "בלבד".

חשוב מאוד למצוא שוכרים מתאימים ולדעת להקפיד על כך שלא תהיינה חריגות מן המוסכם בחוזה השכירות.

ניהול נכסים בקיסריה מן הסוג העומד להשכרה הוא מאתגר במיוחד בתקופות בהן שוכרים קודמים מפנים את הנכס ושוכרים חדשים תופסים את מקומם. בתקופות כאלה מוכרחה חברת ניהול נכסים לוודא שהנכס נותר במצב בו התחייבו השוכרים להשאירו. לאחר פינוי הנכס, מציאת שוכרים חדשים וחתימה על הסכם שכירות מולם, יש צורך פעמים רבות לבצע מלאכות שונות בנכס כדי להתאים אותו לצרכי השוכרים החדשים.

חברת האוס פלוס מתמחה גם בניהול וילות בקיסריה העומדות להשכרה. אנו ערוכים לטפל בכל עניין הכרוך בהכנת הנכס למסירה לשוכרים חדשים.

ניהול בתים פרטיים בקיסריה בשכונות הוותיקות

שכונות 5,4 ו-6 בקיסריה הן שכונות וותיקות ובהן בתים ישנים מהם כאלה המיועדים להריסה וניצבים על מגרשים העומדים למכירה. ניהול בתים פרטיים בשכונות אלה בקיסריה הוא מאתגר שכן תחזוקה ראויה לבתים ישנים עשויה לעשות את ההבדל בין בית הנשמר במצב תקין וראוי למגורים (ושאותו גם ניתן להמשיך ולהשכיר) לבין מבנה שמצבו מתדרדר והוא מגיע, לבסוף, למצב בו נחוץ שיפוץ רחב היקף כדי להפוך אותו שוב ראוי לשימוש. גם בשכונות וותיקות אלה ישנם בתים העומדים להשכרה. ניהול בתים פרטיים בקיסריה, וביניהם אלה השוכנים בשכונות הוותיקות, מוכרח להיות מוקפד מאוד.

ישנם בעלי בתים בקיסריה אשר משתמשים בנכסים שלהם רק לפרקים. כך למשל משפחות המתגוררות בחו"ל ומשתמשות בבית או בדירה בקיסריה רק בעת שהות בארץ של מי מבני המשפחה. חברה לניהול נכסים בקיסריה צריכה להיות ערוכה לספק עבור נכסים כאלה שירות אחזקה הכולל שמירה על תקינות המבנה וכל המתקנים בו, טיפול בגינה וניקיון שוטף. כאשר בעלי הבית מודיעים שמישהו עומד לעשות שימוש בנכס חברת ניהול הנכסים צריכה לדאוג להכין אותו לקראתם, כולל הפעלת מערכות בבית ומילוי המזווה והמקרר במצרכים (הכול בתיאום עם מי שעומדים לגור בבית).

ניהול דירות בקיסריה

שתי שכונות בקיסריה השוכנות בסמוך למועדון הגולף הן שכונה 13 המפורסמת ובה וילות מפוארות, ושכונת נאות הגולף ובה דירות קטנות המתאימות לזוגות צעירים.
ניהול דירות בקיסריה, בשכונת נאות הגולף ובמקומות אחרים בהם מוקמים בימים אלה בניינים משותפים (בשכונה 3 למשל), יכלול:

  • ניקיון
  • אחזקת כל המתקנים בדירה
  • מילוי המקרר והמזווה לקראת הגעת דיירים או בעלי הבית

עבור דירות העומדות  להשכרה חברת ניהול נכסים בקיסריה מוכרחה להיות מסוגלת לטפל בכל הנושאים הקשורים למציאת שוכרים עבור הנכס ולמצוא פתרונות לכל הדברים העשויים לעלות בתקופה בה שוכרים קודמים עוזבים ושוכרים חדשים תופסים את מקומם. חברת האוס פלוס מציעה שירותי ניהול נכסים בקיסריה מן הרמה הגבוהה ביותר עבור כל סוגי הנכסים כולל ניהול דירות בקיסריה, ניהול נכסים מסחריים בקיסריה, ניהול וילות, ניהול בתים פרטיים העומדים להשכרה בקיסריה ועוד.  

עדיין מתלבטים ?
עדיין מתלבטים ?
צרו קשר לקבלת פרטים נוספים וללא התחייבות