ניהול דירות

ניהול דירות– פתרון מצוין למשכירים שלא רוצים או לא יכולים לנהל את הנכס בעצמם

אחת הטעויות הנפוצות היא לכנות הכנסה חודשית מדמי שכירות "הכנסה פאסיבית".
הכנסה מהשכרת נכס מקרקעין היא רחוקה מאוד מלהיות פאסיבית, ניהול נכס מקרקעין, ובכלל זה דירה בבית משותף, דורש זמן, תשומת לב וביצוע שלל משימות. כך למשל כדי למצוא שוכר יש לפרסם ולהראות את הדירה לשוכרים פוטנציאליים, או, לחילופין, לפעול מול משרד תיווך אשר יטפל בדבר עבורנו בתמורה לתשלום (בדרך כלל בגובה דמי שכירות לחודש אחד).
לאחר שהדירה הושכרה יש לנהל קשר שוטף עם המשכיר, לטפל בנושאים כגון:

  • העברת חשבונות חשמל, מים וארנונה (בכל פעם מחדש כאשר מתחלפים דיירים)
  • לדאוג לקבל את שכר הדירה במועד
  • לקבל הודעות מוועד הבית שהשוכר מפגר בתשלומי הוועד (אם השוכר לא משלם, בעל הדירה מחויב לעשות זאת)
  • לטפל בטענות ומענות שהשוכר מציג
  • לדאוג לתקינות מערכות בדירה ומכשירים שהושכרו עמה (מזגן שהתקלקל למשל)

מסירת ניהול דירה מושכרת, או דירה העומדת תקופות ארוכות ריקה ומשמשת את בעליה רק לפרקים, לידי חברה המתמחה בניהול דירות הוא פתרון מצוין עבור מי שמעוניין להשקיע בנכס נדל"ן אולם אינם רוצים, או מסוגלים (מפאת מחסור בזמן פנוי למשל) לנהל את הנכס בעצמם. 

חברת האוס פלוס "House Plus" מתמחה בניהול נכסי מקרקעין, אנו מעניקים שירותי אחזקה שוטפת וניהול כולל לבתים משותפים, מרכזים מסחריים, בנייני משרדים, מוסדות ציבור ועוד.

בעלי דירות המוסרים לידינו את ניהול דירתם המושכרת נהנים מראש שקט וידיעה שהנכס מנוהל עבורם באופן האיכותי והמשתלם ביותר. אנו ערוכים לספק מענה מושלם גם לצרכיהם של מי שמחזיקים דירה המשמשת אותם רק מדי פעם, לחופשה שנתית בישראל למשל. דירה כזו שניהולה נמסר לידינו תחכה לבעליה נקיה ומוכנה, כשכל תשלום מיועד הבית עבורה הועברו במועד וכל עניין אחר הקשור באחזקתה טופל.

שירות ניהול דירות

בקרב ישראלים בעלי הון פנוי מתנהל מזה שנים ויכוח סביב כדאיות ההשקעה בנדל"ן. מחד, יש לבצע השקעה מוצלחת ביותר (למשל לרכוש דירה בבניין שבתוך זמן קצר נכנס להליך התחדשות עירונית) כדי שתניב תשואה תחרותית (מול אפיקי השקעה אלטרנטיביים), מאידך קשה למצוא השקעה בטוחה יותר לטווח ארוך שכן הניסיון מראה שמחירי הנדל"ן בישראל הולכים ומאמירים דרך קבע.

מגוון סיבות אחראיות לכך שישראלים רבים בוחרים להשקיע הון פנוי הנמצא ברשותם ברכישת נכס מקרקעין מניב (כזה שניתן להשכיר אותו וכך לייצר הכנסה חודשית נוספת).לא פעם קורה שמי שרכשו דירה כזו מגלים לאחר מעשה שלא לקחו בחשבון את העומס הנוסף על שגרת החיים הנגרם בשל הצורך לטפל במגוון נושאים הקשורים לנכס המושכר. כבר בשלב הגישוש אחר אפשרות לרכישת דירה להשקעה מומלץ לברר אודות שירות ניהול דירות. ישנן חברות שונות מתחום ניהול נכסי מקרקעין המציעים גם שירות ניהול דירות. כדאי לדעת שלא לכל חברה כזו אכן יש את הכישורים, הניסיון והכלים הדרושים כדי לבצע ניהול דירה באופן מוצלח באמת.

חברת האוס פלוס היא חברה וותיקה ובעלת מוניטין בתחום ניהול נכסי מקרקעין מכל סוג וגודל. לנו הידע המקצועי, הניסיון וכל האמצעים הנחוצים כדי לספק שירות אחזקה וניהול דירה המיועדת להשכרה, כמו גם דירות העומדות ריקות לתקופות ארוכות ומשמשות את בעליהן רק מדי פעם.

מה כולל שירות ניהול דירה להשכרה?

שירות ניהול דירה מושכרת כולל למעשה כל דבר שבאופן רגיל היה מצוי בתחום אחריותם של בעלי הנכס. למעשה, חברת הניהול נכנסת בנעלי בעלי הדירה ומבצעת עבורם את כל מה שהם אמורים לדאוג לו. כך למשל חברת הניהול יכולה לטפל בהיקשרות עם משרדי תיווך נדל"ן כדי למצוא שוכר, לפעול מול המתווך עד לאכלוס הדירה, לדאוג להעברת חשבונות מים, חשמל, ארנונה, תקשורת, גז ועוד על שם השוכר, לעקוב מול ועד הבית שהשוכר משלם דמי ועד באופן סדיר (כך שלא ייווצר חוב שבעלי הדירה יאלצו לבסוף לכסות), לטפל בכל עניין שהשוכר מעלה (לתאם בעל מקצוע לביצוע תיקון הנדרש בדירה למשל), לדאוג לגבות מן השוכר את דמי השכירות מדי חודש ועוד.

עבור רבים החזקת דירה והעמדתה להשכרה הייתה דבר בלתי אפשרי לולא ניתן היה להיעזר בשירותי ניהול דירה. כך למשל מי שחיים בחו"ל ובבעלותם דירה בישראל אותה הם מעוניינים להשכיר.

חברת האוס פלוס מתמחה באחזקה וניהול שוטף גם של נכסי מקרקעין קטנים. דירה שניהולה נמסר לידינו זוכה לטיפול מסור, היא נשמרת נקיה ואטרקטיבית לשוכרים פוטנציאלים. מתווכים פועלים ישירות מול האוס פלוס (בלי להטריד את בעלי הדירה), פעמים רבות השוכרים אינם מכירים את בעלי הבית ופונים ישירות אל חברת האוס פלוס בכל עניין הקשור בדירה. בעלי דירות המנוהלות על ידי האוס פלוס יודעים שדירתם נמצאת בידיים טובות.

שירות ניהול דירה הנמצאת בשימוש רק מדי פעם

ישנן דירות המשמשות את בעליהם רק מדי פעם בפעם. הסוג הנפוץ ביותר של דירות כאלה הן דירות שנרכשו מלכתחילה כדי לשמש למגורים במהלך תקופה מסוימת בשנה (לחופשה בישראל למשל) או בכל אימת שבעלי הדירה, החיים בחו"ל, מגיעים לארץ.

חשוב להבין שגם דירה העומדת ריקה דורשת אחזקה. כך למשל יש הבדל גדול בין דירה העומדת סגורה ומסוגרה דרך קבע או כזו שיש מי שעובר בה אחת לחודש, מאוורר אותה, מסיר אבק, מזרים מעט מים בברזים, בודק שהכול תקין וכד'.

לקראת הגעתם של בעלי הדירה חברת ניהול איכותית תדע להכין לקראתם את הדירה, לבצע ניקיון יסודי ואפילו לצייד את המקרר והמזווה במזון ומשקה. חברת הניהול תדאג לעמוד בקשר עם ועד הבית, לבצע את כל התשלומים הדרושים במועד, לייצג את בעלי הדירה בתהליכים שונים העשויים להתרחש בבניין ועוד.

איך בוחרים חברה עבור ניהול דירות להשכרה?

אין מחסור בחברות מתחום ניהול נכסי מקרקעין המפרסמות עצמן ככאלה המתמחות בניהול דירות. חשוב לדעת שלא כל חברה המספקת שירות ניהול של בתים משותפים, בניינים, מרכזים מסחריים וכד' מתאימה גם לספק שירות ניהול דירה.
חברת האוס פלוס מספקת שירות ניהול דירה כולל, הרקע שלנו בניהול בתים משותפים מבטיח שאנו מכירים היטב את חובותיהם של בעלי דירות בבניין משותף ואת כל מה שצריכים בעלי הדירות לטפל בו. כך למשל אנו דואגים לוודא שהשוכר מעביר לוועד הבית תשלום דמי ועד חודשיים במועד. כך בעלי הדירה יכולים להיות סמוכים ובטוחים שלא יופתעו לגלות, לעיתים לאחר שהשוכר כבר עזב את הדירה, שנותר חוב לוועד הבית, חוב שאותו הם עצמם יידרשו לכסות (אם דיירים אינם משלמים דמי ועד בית בעלי הדירה אחראים, לפי הוראות חוק המקרקעין, להעביר את התשלומים לוועד).

בין הנושאים שחברת הניהול תידרש לתת להם מענה הם מציאת שוכרים לדירה, חתימה על חוזה השכירות בשם הבעלים. לעיתים קרובות הטיפול בהשכרת הדירה יבוצע על ידי משרד תיווך נדל"ן וחברת הניהול תפעל מול משרד התיווך בשם בעלי הדירה. לאחר שהדירה הושכרה חברת הניהול תבצע את כל הדברים שבלעדיה היו נופלים על כתפי בעלי הדירה.

לאור שפורט לעיל אודות היקף ומגוון הנושאים שחברת הניהול נדרשת לתת להם מענה מובן שאין למהר ולמסור ניהול דירה מושכרת לידי כל חברה המציגה עצמה כמי שמספקת שירותי ניהול דירות. יש לוודא שמדובר בחברה לה הכישורים, הניסיון והמערך הדרוש כדי לבצע את כל הקשור בניהול הדירה באופן מוצלח.

כדי למצוא חברת ניהול שניתן יהיה להפקיד בידיה בלב שלם ניהול דירה המיועדת להשכרה מומלץ להתחיל באיסוף פרטי היקשרות של כמה חברות המציעות שירות ניהול דירות באזור הגיאוגרפי הרלוונטי ושאודותיהן קל למצוא חוות דעת טובות, המלצות וביקורות חיוביות.
לאחר שיש בידינו רשימה של כארבע – חמש חברות הבאות בחשבון ניתן לפנות אליהן, לשוחח עם נציגיהן ולהתרשם מרמת המקצועיות, מן השאלות שישאלו אותנו, המידע שירצו לקבל, הנכונות לסייע בייעוץ והכוונה (כבר בשלב ראשוני זה וללא שברור מה הסיכוי שניהול הדירה אכן יימסר להם) ועוד. רצון להקדים ולבקר בדירה כדי להתרשם ממנה באופן בלתי אמצעי גם הוא עדות לרצינות ומקצועיות.

חברת ניהול עבור דירה מושכרת

בשלב זה ניתן להתמקד בשתיים – שלוש חברות שהרשימו אותנו ביותר ולבקש לקבל מהן הצעות מחיר מפורטות. יש להשוות בין הצעות המחיר תוך שמבינים בדיוק מה כוללת כל הצעה (מה חברת הניהול מתחייבת לעשות עבורנו). לבסוף, יש לקבל החלטה מושכלת תוך התחשבות במכלול שיקולים כאשר עלות שירות הניהול הוא רק אחד מהן (דהיינו, אין לבחור דווקא את ההצעה הזולה ביותר מבלי שניתן לדעת בוודאות שנקבל שירות מקיף, מסור, מקצועי ואיכותי).  

לאחר שבחרנו חברת ניהול עבור דירה מושכרת שבבעלותנו מומלץ להמשיך להיעזר בשירותיה לאורך זמן ובלבד שהדירה מנוהלת עבורנו באופן המעניק לנו ראש שקט בידיעה שכל הקשור בדירה מטופל כהלכה. אם מתעוררת בעיה כדאי לפנות תחילה אל חברת הניהול, לעדכן, להבהיר שאתם מצפים לקבל מענה גם לעניין שעל הפרק ולהעניק לחברת הניהול הזדמנות לתקן את הליקוי בשירות. רק אם מסתבר שהניהול שהחברה מעניקה אינו ברמה מספקת יש לפעול להחליף אותה.

חברת האוס פלוס "House Plus" מתמחה בניהול נכסי נדל"ן מסוגים שונים. אנו מציעים גם שירות ניהול דירות המיועדת להשכרה. ברשותנו מערך אנשי מקצוע מובילים, אנו מקיימים קשרים ארוכי טווח עם משרדי תיווך ובאמתחתנו ניסיון עצום בניהול דירות.

מכיוון שחברת האוס פלוס עוסקת גם בניהול ואחזקת בתים משותפים אנו מכירים את הנושאים הקשורים בניהול דירה מלפני ולפנים. כך למשל חברת האוס פלוס תוכל לקדם עבור בעלים של דירה שניהולה נמסר לידינו עניין שבעלי הדירה מעוניינים להוציא לפועל בבניין, כולל פניה לוועד הבית, קבלת תמיכה בהצבעה באסיפת דיירים וכד'.

איך בוחרים חברת הניהול עבור דירה בה משתמשים רק מדי פעם?

מי שמחזיקים דירה בישראל בה הם משתמשים רק מדי פעם, למשל מי שהעתיקו מקום מגוריהם לחו"ל ונוהגים לבוא מדי שנה ולשהות תקופה ארוכה יותר או פחות בארץ, מוכרחים לקחת בחשבון שלא כדאי להשאיר את הדירה נעולה ללא שיש מישהו האחראי לטפל בנושאים כגון:

  • העברת תשלום חודשי לוועד הבית
  • מעקב אחר התרחשויות בבניין וייצוג עמדת בעלי הדירה
  • ביקור בדירה כדי לאוורר אותה
  • לנקות, להפעיל מערכות ומכשירים בה (כדי למנוע תקלות כתוצאה מחוסר שימוש ממושך)

חברת ניהול דירה איכותית תדע לספק לבעליהן של דירות מעין אלה שירות נרחב הכולל לא רק טיפול שוטף בדירה אלא גם הכנתה לקראת הגעתם של בעלי הדירה (או מישהו אחר שבעלי הדירה מאפשרים להם להשתמש בה). הכנה כזו תכלול ניקיון יסודי, הצעת מיטות, הצטיידות בכל הנחוץ לחיי היום יום (נייר טואלט, אבקת כביסה, מצרכי מזון וכד') ועוד.

חשוב לדעת ששירות ניהול דירה המיועדת לשימוש רק מדי פעם כולל טיפול בכל תקלה המתגלה בדירה בעת שהיא עומדת ריקה, כמו גם בעת שנעשה בה שימוש. מי שמגיעים לבלות חופשה בישראל בדירה שבבעלותם אינם רוצים לגלות עם הגעתם שהם צריכים לטפל בתקלה כזו או אחרת (מזגן שלא עובד למשל). בנוסף, תקלות עלולות להתרחש דווקא בעת שעושים שימוש בדירה, במקרה כזה חברת ניהול איכותית, דוגמת האוס פלוס, תדע לספק פתרון מהיר, איכותי ומשתלם. חברת הניהול אמורה להיות הכתובת עבור בעלי הדירה לכל עניין הקשור בה, הן בעת שהדירה עומדת ריקה והן בעת שנעשה בה שימוש.

בבואנו לבחור חברה שתספק לנו שירותי ניהול דירה העומדת ריקה למשך פרקי זמן ארוכים יש לערוך תחילה רשימה של מספר חברות מוכרות בתחום אודותיהן קל היה למצוא חוות דעת חיוביות.

חשוב מאוד לוודא שמדובר בחברות ניהול נכסי מקרקעין המתמחות גם בניהול דירות בהן נעשה שימוש לפרקים.

לאחר שיש בידינו רשימה של חמש – שש חברות כאלה ניתן לפנות אליהן, לשוחח עם נציגיהן, להתרשם מן המקצועיות שיפגינו, לברר מה בדיוק כולל שירות ניהול דירה שהם מציעים, ולספק לחברת הניהול את כל המידע הנחוץ לה כדי לערוך עבורנו הצעת מחיר. לעיתים קרובות חברות ניהול איכותיות יבקשו לערוך ביקור במקום בטרם יוכלו למסור לנו הצעת מחיר מפורטת.

לאחר שיש בידינו מספר הצעות מחיר יש להשוות ביניהן בתשומת לב ותוך שמוודאים שברור וידוע לנו בדיוק מה כוללת כל הצעה, מה מתחייבת חברת הניהול לבצע עבורנו באופן שוטף ולאלו דברים תספק חברת הניהול פתרונות במידה ויידרשו לכך (תקלות למיניהן למשל). מומלץ לא לבחור בהכרח בהצעה הזולה ביותר. המחיר צריך להיות אחד השיקולים אולם לא כדאי להתפשר על נושאים מהותיים או להסתפק בשירות ניהול בינוני בלבד.

ניהול ואחזקת דירות על ידי האוס פלוס

חברת האוס פלוס "House Plus" מתמחה בניהול בתים משותפים, בניינים, מוסדות ציבור, מרכזים מסחריים ועוד. לנו ניסיון עצום בניהול דירות, הן כאלה המיועדת להשכרה והן כאלה שבעליהן עושים בהם שימוש לפרקים. שירות ניהול הדירות שאנו מספקים הוא המקיף ביותר, אנו מהווים עבור בעלי הדירות כתובת אחת לכל עניין הקשור באחזקת הדירה כמו גם לצורך טיפול בנושאים מנהלתיים מול רשויות המדינה, אנשים פרטיים (שוכרי הדירה למשל, סוכני תיווך נדל"ן, בעלי מקצוע שביצעו תיקון בדירה), חברת החשמל, חברת אספקת המים, ועד הבית, שכנים בבניין וכד').

הנכם מוזמנים לפנות אלינו בכל עניין הקשור בניהול דירה. נשמח לענות לשאלות, לספק מידע מועיל, לייעץ ולסייע בכל דרך.

מסירת ניהול דירה לחברת ניהול איכותית היא דרך מצוינת ליהנות מיתרונות השקעה בנכס נדל"ן מניב ללא שצריכים להתעסק עם משימות גוזלות זמן הקשורות בהעמדתו להשכרה.
עבור מי שמחזיקים דירות בהן הם משתמשים מדי פעם חברת ניהול איכותית, כגון האוס פלוס, תבטיח הנאה מלאה מן הדירה, אחזקה שוטפת מושלמת שלה, טיפול מקצועי בכל עניין חריג, וקבלת הדירה לשימוש כשהיא נקיה ומצוידת בעל הדרוש.

חברת האוס פלוס נחשבת לאחת המובילות בישראל בתחום ניהול נכסי נדל"ן משלל סוגים. ניהול דירות הוא שירות שאנו גאים להעניק למספר גדל והולך של בעלי דירות המיועדות להשכרה כמו גם לבעלים של דירות המשמשות אותן כדירות נופש או דירות בהן הם גרים מדי פעם בפעם. מי שמוסרים את ניהול דירתם לידינו נהנים מראש שקט בידיעה שכל מה שקשור לדירה מטופל היטב.

עדיין מתלבטים ?
עדיין מתלבטים ?
צרו קשר לקבלת פרטים נוספים וללא התחייבות