מעלית חיצונית

המגורים בבית משותף עשויים לזמן חילוקי דעות רבים, המייצגים את ניגודי האינטרסים בין הדיירים השונים. בין היתר, התקנת מעלית חיצונית בבית המשותף עשויה להוות סלע מחלוקת. בעוד דיירי הקומות הגבוהות או דיירים בעלי מוגבלות פיזית רואים במעלית צורך חיוני, הרי שדיירי הקומות התחתונות עשויים לראות בה אלמנט מיותר לחלוטין ולסרב להשתתף בתשלום. 

התקנת מעלית היא פעולה מורכבת מכל בחינה. מעבר להוצאה הכספית הבלתי מבוטלת הכרוכה בהוספת מעלית בבניין קיים, קיומה של מעלית עשוי בהחלט לפגוע בנוף הנשקף מחלונותיהם של חלק מהדיירים או לפגוע ברמת החשיפה של הדירה לאור ולאוויר. גם הליך ההתקנה, אשר עשוי לגרום ללכלוך ורעש, עשוי להרתיע חלק מהדיירים אשר אינם זקוקים בעצמם להתקנת המעלית בבניין. היות וכך, כאשר נושא הוספת מעלית עולה לדיון, דיירים החוששים מפגיעה בערך דירתם עשויים להתנגד נחרצות לתהליך ולגרום לעיכוב של התוכנית או לירידתה מעל הפרק באופן מוחלט. 

התקנת מעלית חיצונית בבית משותף

החוק קובע כי התקנת מעלית בבית משותף היא החלטה שיש לקבל באסיפה הכללית של הבית המשותף וברוב של שני שליש מבעלי הדירות. 

בראשית התהליך, יש לבקש היתר בניה להתקנת מעלית בהתאם לחוק התכנון והבנייה. זאת ועוד, חובה להבטיח כי התקנת המעלית לא תוביל לכל פגיעה בדירות או בחזותו החיצונית של הבניין. דיירים החוששים מפגיעה בחזות הבניין או בדירה בבניין יכולים להגיש תביעה לידי המפקח על המקרקעין על מנת למנוע את התקנת המעלית. במידה ואכן צפויה פגיעה משמעותית כתוצאה מהתקנת המעלית, ההתקנה תתאפשר אך ורק בהסכמת כלל דיירי הבית המשותף.

בעלי הדירות אשר בחרו בהתקנת המעלית נדרשים לשאת בעלויות ההתקנה להוציא דיירים המתגוררים בקומת הקרקע. עם זאת, בהתאם לחוק, הדיירים שבחרו בהתקנת המעלית רשאים לחלק ביניהם את העלויות הכרוכות בהתקנתה כפי ראות עיניהם וגם באופן שאיננו שווה. במקביל, בעלויות ההפעלה והתחזוקה השוטפת של המעלית מחויבים כל הדיירים לקחת חלק, גם אם התנגדו לבניית המעלית.

הוספת מעלית בבניין קיים – האתגר

כאשר נוצר צורך בהתקנת מעליות בבתים ישנים, במקרים רבים, בלתי אפשרי להתקין פיר בשטחו הפנימי של הבניין ויש צורך בהתקנת מעלית חיצונית. ניתן לבצע התקנת מעלית חיצונית לבניין בתוספת חיפוי, על מנת למנוע פגיעה בחזותו החיצונית של המבנה. מן הבחינה הפרקטית. חוויית השימוש במעלית חיצונית איננה שונה מחוויית השימוש במעלית רגילה. זאת ועוד, המעלית החיצונית מוגנת באופן אופטימלי מפני פגעי הטבע ורמת השחיקה שלה איננה שונה מזו של מעלית פנימית סטנדרטית. 

על מנת לקבל היתר להתקנת מעלית חיצונית לבניין ישן מהוועדה המקומית לתכנון ובנייה ברשות המקומית, יש לתכנן בליווי גורמי מקצוע את אופי ההרחבה הנדרשת לצורך הקמת המעלית החיצונית ולהגיש בקשה מפורטת המתייחסת לכלל הפרטים הרלוונטיים.

מעלית חיצונית מחירים

בעת הוספת מעלית בבניין קיים מחיר הוא פרמטר חשוב שיש לתת עליו את הדעת. ככלל, מחיר מעלית חיצונית איננו אמור להיות שונה באופן מהותי ממחיר התקנת מעלית רגילה. פערי המחיר נובעים, בדרך כלל, מרמת המורכבות של הפרויקט הספציפי בהתאמה לנתוני השטח. כמו כן, רמת המקצועיות של ספק השירות ואיכות השירות ישפיעו על תמחור הפרויקט הסופי. 

ללא כל ספק, במעלית חיצונית מחיר הוא פרמטר רב חשיבות, כאשר חלוקת תשלום עבור מעלית בין הדיירים שבחרו בהתקנת מעלית מייצגת את העלות האישית שיידרש כל דייר להקדיש למטרה. עם זאת, בהתחשב בעובדה שבתחום המעליות בטיחות הינה ערך ראשון במעלה, חשוב ביותר להקפיד על בחירת חברה מקצועית ומיומנת המקפידה על הסטנדרטים המחמירים ביותר בתחום הבטיחות.

מקצוענות הינה מרכיב קריטי במהלך התקנת מעלית, החל משלב התכנון הראשוני ועד לתחזוקת המעלית לאחר סיום ההתקנה. תכנון מקדים מקצועי יתמקד בקביעת מיקום הפיר, מתוך שאיפה למזער ככל האפשר את הפגיעה בדירות הקיימות בבניין. זאת ועוד, בחירה נכונה של דגם המעלית הספציפית והתקנה מקצועית יבטיחו את חוויית השימוש הבטוחה במעלית בכל נקודת זמן בעתיד.

מעבר לכך, ליווי מקצועי יקצר באופן משמעותי את התהליך, כאשר יועצים מקצועיים יחסכו התלבטויות ממושכות ויובילו את הלקוחות לפתרונות המדויקים עבורם, תוך הקפדה על האיכות הגבוהה ביותר' ותוך צמצום מקסימלי בעלויות. ניהול מקצועי מהווה ערובה גם לניהול מהיר ויעיל ככל האפשר של התהליך, תוך מתן אפשרות חזרה לשגרה מהירה ככל האפשר מצד דיירי הבניין.

התקנת מעלית חיצונית – מה כולל התהליך?

 • סקירה יסודית של השטח – בחינה מעמיקה של השטח הקיים, תוך מיפוי כלל האילוצים הטכניים וההנדסיים הקיימים, במטרה לקבל את ההחלטות הנכונות ביותר.
 • בחירה של דגם המעלית – בחירה מקצועית של דגם המעלית תיעשה תוך התחשבות בשיקולים פרקטיים ואסתטיים כאחד.
 • תכנון מיקום הפיר – בחירת מיקום הפיר (פנימי / חיצוני) הינה החלק המכריע בתכנון. 
 • תכנון ההתקנה – תוך התחשבות בכלל ההיבטים הרלוונטיים
 • הכנה מקדימה של השטח – לצורך קיצור משך ההתקנה
 • בניית המעלית בפועל – תוך הקפדה בלתי מתפשרת על בטיחות מלאה ועל התאמה אופטימלית לתוכנית.
 • תחזוקת מעלית בבית המשותף – כמה זה עולה?
 • עלות התחזוקה של מעלית בבית משותף כוללת את מגוון השירותים הנדרשים לשם הפעלה בטוחה וחלקה של המעלית לכל אורך הדרך. תחזוקה נכונה של מעלית כוללת את השירותים הבאים:
 • בדיקה תקופתית – בדיקות תקופתיות שגרתיות מוודאות את תקינות המעלית ומטרתן לגלות ליקויים אשר עלולים לסכן את בטיחות המשתמשים במעלית.
 • מוקד שירות – מוקד זמין 24/7 למענה במקרה של תקלה
 • חילוץ – שירותי חילוץ מהיר במקרה הצורך
 • תחזוקה שוטפת – בהתאם לצורך

House Plus – בגלל המקצוענות, בזכות האמינות

House Plus היא חברת ניהול ואחזקת מבנים מובילה המספקת את שירותיה בפריסה מלאה באזור המרכז והשרון. במטרה להעניק ללקוחותינו את המענה המקצועי, האמין והמדויק ביותר לכל דרישה בתחומי הניהול והאחזקה, House Plus מרכזת את מיטב השירותים בענף תחת תקרה מקצועית אחת.

המקצועיות הבלתי מתפשרת יחד עם האמינות הגבוהה, הסטנדרטים המחמירים ביותר בתחום האיכות וההקפדה המתמדת על בטיחות מקסימלית, הופכים אותנו לבחירה החכמה של לקוחות שאינם מתפשרים על פחות מהטוב ביותר.

מקצועיות בלתי מתפשרת, שיתוף פעולה מול אנשי מקצוע מורשים ומובילים בתחומם, חתירה מתמדת למתן שירות אופטימלי לכל לקוח ואיכות בסטנדרטים המחמירים ביותר, מאפשרים לנו להתחייב לשביעות רצונכם המלאה בכל שלב לאורך הדרך.

בין שירותינו:

 • שירותי ניקיון מקצועי
 • שירותי ניהול ואחזקת מבנים
 • שירותי ניהול ועדי בתים
 • שירותי תחזוקה מונעת

House Plus – הבחירה הבטוחה בענף!

 • מתחייבים לסטנדרטים המחמירים ביותר בענף
 • מחירים סבירים בהתאמה פרטנית לאופי הפרויקט ולהיקפו
 • אנחנו זמינים 24/7
 • אנו מקפידים על קשרי שיתוף פעולה עם אנשי מקצוע מורשים ומיומנים בלבד
 • אנו מחויבים לאיכות בלתי מתפשרת
 • אנו מחויבים לבטיחות מקסימלית
 • בשבילנו שירות מסור ואישי הוא דרך חיים

מחפשים חברת ניהול ואחזקת מבנים ברמה הגבוהה ביותר? אינכם מתפשרים על מקצועיות, אמינות וזמינות מלאה בכל שלב לאורך הדרך? צרו קשר עוד היום ומומחי House Plus ישמחו להעניק גם לכם שירות מקצועי, ממוקד ואישי בהתאמה פרטנית לצרכים שלכם!

עדיין מתלבטים ?
עדיין מתלבטים ?
צרו קשר לקבלת פרטים נוספים וללא התחייבות