שער חשמלי לחניה

היצע השערים והמחסומים החשמליים הקיים כיום בשוק הינו רחב ומאפשר לכל אחד לבחור את השער / המחסום המתאימים באופן מיטבי לצרכיו. 

סוגי השערים העיקריים העומדים לרשותכם:

 • שערי הזזה – שערי הזזה נחשבים לבחירה פופולארית והם נעים, לרוב, על מסילה קרקעית. במקביל, קיימים שערי הזזה קונזוליים – שערים מרחפים שאינם באים במגע ישיר עם הקרקע שתחתיהם. שערי הזזה מבוססי מסילה יהיו, לרוב, מסיביים וכבדים ונהוג לעשות בהם שימוש במבוא לחניונים. ניתן לתכנן אותם באופן הנוח ביותר לפתיחה. שערים מרחפים, לעומת זאת, זקוקים למסגרת ולמנוע חזקים ומסיביים ביותר.
 • שערי כנף – שערי כנף נעים על ציר ונפתחים ככנף. שערים מסוג זה יותקנו כשער יחיד, כשער בעל שתי כנפיים ואף כשער בעל שתי כנפיים כפולות. שערי כנף מצטיינים במשקל קל ובמנגנון קל לפתיחה ולסגירה. 
 • שערי גלילה – שערי גלילה הם שערי תריס חשמליים הנפתחים בכיוון מעלה במספר אופנים שונים. שערים מסוג זה יבואו לידי שימוש במבוא לחנויות, לכניסות צרות ועוד. שערי גלילה ייפתחו באופן מלא או חלקי, ואף עשויים להיפתח כלפי התקרה כיחידה אחת. נהוג לעשות שימוש בשערי גלילה במקרים בהם מבחינה טכנית אין די שטח למיקום שער הזזה. מנגנון ההרמה של שערי גלילה מצריך משקל קל והם מתוכננים באופן מתאים. 

מחסום חשמלי לחניה

מחסומים לסוגיהם השונים הפכו לחלק בלתי נפרד מהנוף העירוני. במגרשי חנייה בתשלום, במרכזי מסחר, בחניונים בבעלות פרטית ועוד, ממוקמים מחסומים המיועדים לסנן מעבר רכבים. קיימים סוגים שונים של מחסומים מתוכם יש לבחור את סוג המחסום העונה באופן המיטבי על אופי השטח ועל צרכי המשתמשים. 

 • מחסום זרוע – הסוג הפופולארי ביותר בקטגוריית מחסומי החנייה הינו מחסומי זרוע. מחסומי זרוע יוצבו בכניסה לחניונים ציבוריים ופרטיים כאחד והם עשויים להיות ידניים או חשמליים. כאשר מחסום זרוע הינו ידני הוא יורכב מזרוע הפועלת מעל גבי ציר. במידה והמחסום חשמלי, מחסום הזרוע יכלול מספר חלקים: בסיס הפועל באמצעות מנוע ומצויד במנגנון בקרה, זרוע יורדת ועולה, עמוד המיועד לקבל את הזרוע עם תום הירידה ועינית אלקטרונית שתפקידה למנוע את סגירתו של המחסום במידה והמעבר איננו פנוי. מחסומי זרוע הפועלים בכניסה לחניונים פרטיים יופעלו, לרוב, באמצעות שלט רחוק המעביר את פקודת הפתיחה אל מנגנון הבקרה. בחניונים ציבוריים המחסום יופעל באופן אוטומטי על ידי מנגנון התשלום / הכרטוס. לחילופין, המחסום עשוי להיות מופעל גם באמצעות לחיצת כפתור ידנית. במיקומים בהם אין די שטח לפתיחת הזרוע לכל אורכה, יהיה צורך במחסום זרוע מתקפל. במחסום מסוג זה הזרוע תתקפל לצורת "ר" ותתיישר בעת הסגירה. במחסומים המתאפיינים במפתח רחב, יהיה צורך במחסום זרוע מעוגל. מחסום מסוג זה הינו, למעשה, מחסום רגיל, אך הזרוע שלו עשויה מצינור מתכת מעוגל שהינו חזק יותר ממחסומי זרוע רגילים. 
 • מחסום וילון – מחסום וילון הוא סוג נוסף של מחסום זרוע בו מהזרוע המתרוממת נתלים מוטות או סורגים שמטרתם להפוך את המחסום לבולט יותר לעין. באופן זה, מצטמצם באופן משמעותי הסיכון שנהג לא יבחין במחסום ויתנגש בו. 
 • מחסום זרוע ביטחוני – מחסום זרוע המוקם למטרות ביטחוניות יהיה מסיבי וכבד באופן משמעותי בהשוואה למחסום זרוע סטנדרטי. מחסום מסוג זה מורכב מקורת מתכת מסיבית המעוגנת באופן הדוק לבסיס המחסום ולעמוד הקולט, והודות לכך, הוא יהיה עמיד לחלוטין בפני רכבים מתפרצים.
 • עמודי חנייה – מחסום ביטחוני חזק במיוחד המורכב מעמודי מתכת מסיביים הממוקמים בתוך צילינדרים מיוחדים אשר שקועים באדמה. עמודי המתכת אינם בולטים כלל מעל פני השטח כאשר הם במצב פתוח, אך במצב סגור הם חוסמים באופן מוחלט מעבר רכבים.
 • מחסום דוקרנים – מחסום נפוץ אותו ניתן לפגוש, לרוב, ביציאה מחניונים והוא מונע תנועת רכבים דו כיוונית.  כאשר רכב נוסע בכיוון הנגדי לדוקרנים, הדוקרנים יסבו לצמיגים נזק רב.
 • מחסום עופרית – מחסום חנייה קטן שמטרתו למנוע את חנייתו של רכב זר במקום המיועד לרכב ספציפי. מחסום מסוג זה עשוי להיות חשמלי או ידני, בצורת עמוד חוסם, בצורת מחסום היורד מהתקרה או בצורת מחסום זרוע קצר.

תיקון שער חשמלי

שערים או מחסומים חשמליים איכותיים, המותאמים באופן מקצועי ומותקנים כהלכה, לרוב לא יזקקו לתחזוקה שוטפת בראשית דרכם. במידה והשער / המחסום מצויד במנגנוני הגנה מתאימים, המפסיקים את פעולתו בשעת הצורך, שיעור התאונות והחבלות יהיה אפסי ולא יהיה צורך בתיקונים.

תקלות אפשריות:

 • תנועה חריגה בפעילות השער / המחסום, כמו שינוי בזמן התגובה, חוסר תגובה וכדומה. 
 • חוסר תגובה של השלט
 • זרוע שבורה או זרוע משוחררת
 • חריקת צירים ורעש
 • קפיץ בלוי
 • שבר בעינית ההגנה
 • תקלה במנוע

החלפת מנועים לשערים חשמליים

תקלות במנוע של שער חשמלי עשויה לנבוע ממספר גורמים. יתכן והתקלה נעוצה במנוע עצמו, במערכת הפיקוד או במערכת החשמל. חשוב ביותר להפקיד את מלאכת התיקון בידיו של איש שירות מיומן אשר יעמוד על מקור הנזק ויפתור את התקלה מבלי להסב נזק למערכת.

שער חשמלי לבניין – סוגי פתיחה

שלט לשער

אחד האופנים הנפוצים לפתיחת שער / מחסום חשמלי הינו באמצעות שלט רחוק. שלט מסוג זה משדר קוד מעל גבי תדרי רדיו. הקוד נקלט באמצעות חיישנים הממוקמים בשער החשמלי, וכאשר הוא מזוהה, המנוע מקבל פקודת פתיחה / סגירה של השער ומבצע אותה. עם התאמת שלט לשער חשמלי יש לתת את הדעת על תדר השער ועל סוג הקוד. במידה ויש צורך ברכישת שלט חדש, יש להקפיד על התאמה מלאה לדגם השלט המקורי. טכנאי מקצועי, המצויד במכשיר לסריקת תדרים, יוכל להדריך אתכם ברכישת השלט המתאים.

שכפול שלט לשער חשמלי

שלט לשער חשמלי עשוי לפעול באמצעות קוד קבוע או באמצעות קוד משתנה. שיטת הקוד המשתנה נחשבת לבטוחה יותר, היות וקוד משתנה שולח רצף שונה של ספרות בכל לחיצה. שיטת הקוד הקבוע, באמצעותו נשלח קוד קבוע בכל פתיחה, נחשבת לבטוחה פחות. 

כאשר נוצר צורך בשכפול השלט, שכפול שלט בעל קוד קבוע הינו פעולה פשוטה יחסית, הניתנת לביצוע באמצעות קידוד של השלט המקורי מול השלט החדש. שכפול שלט בעל קוד משתנה, לעומת זאת, הוא פעולה מורכבת יותר הדורשת קרבה פיזית אל השער עצמו.

במידה והזמנתם את שירותיו של טכנאי שערים חשמליים לצורך שכפול שלט חדש לשער החשמלי שלכם, תידרשו למסור את שם יצרן השער ואת תמונת השלט, ולאחר מכן, תיבחר אופציית השכפול המתאימה בהתאם לסוג השלט. 

במידה והשלט שלכם פועל באמצעות קוד קבוע, קידוד השלט המקורי יועתק אל השלט החדש. נתוני השלט המקורי יועברו בשלמותם לשלט החדש. במידה והשלט שלכם פועל באמצעות קוד משתנה יהיה צורך בשכפול מול השער. הטכנאי יעביר את לוח הפיקוד של השער למצב מתאים וישכפל את השלט.

פתיחת שער באמצעות מכשיר הסלולר

פתיחת שער / מחסום חשמלי באמצעות טלפון סלולרי חוסכת את הצורך בנשיאת שלט. 

פתיחת השער בדרך זו מתאפשרת באמצעות חיוג לבקר סלולרי אשר מכיל רשימת טלפונים מוגדרת. עם קבלת שיחה ממספר טלפון המוגדר ברשימה, יבצע הבקר פתיחת של השער. ההליך מבוצע ללא עלות שיחה ותוך שניות ספורות. פתיחת שער באמצעות הסלולר עשויה להתבצע גם באמצעות אפליקציה ייעודית ולא באמצעות שיחת טלפון.

פתיחה סלולרית מייתרת את הצורך בנשיאת שלט וחוסכת את הטרחה הכרוכה בשכפול שלט בעת הצורך. במקביל, בעיות קליטה סלולרית, חוסר טעינה של מכשיר הטלפון או שיחה פעילה בטלפון, לא יאפשרו לשלוח את הבקשה לפתיחת השער.

תיקון שערים אוטומטיים

תיקון שערים חשמליים מתייחס למנעד רחב של תקלות אפשריות, החל בתקלות פשוטות אותן ניתן לפתור עצמאית, וכלה בתקלות מורכבות המחייבות הזמנת טכנאי מקצועי. טיפול עצמאי בתקלות מורכבות עלול לסכן את חייכם ולהסב נזק רב לשער / למחסום.

תקלות פשוטות הניתנות לתיקון באופן עצמאי

 • תקלה בשלט עשויה לנבוע מסוללה שנגמרה. במקרה כזה, החלפת הסוללה תביא לפתרון הבעיה באופן מידי.
 • במידה ופתיחת השער מבוססת סלולר תיתכן תקלה באפליקציה או בחיבור לבולטות' אותה תוכלו לפתור בכוחות עצמכם.
 • במידה והשער איננו מגיב, תוכלו לבדוק, תחילה, האם קיים חפץ כלשהו המונע מהשער לזוז. במידה ותצליחו, תוכלו לשחרר את החפץ בכוחות עצמכם. במידה ולא הצלחתם, חשוב לקרוא לטכנאי ולא לנסות לשחרר את החפץ התקוע בכוח.

תקלות מורכבות בשערים אוטומטיים

תקלות בשער / מחסום חשמלי עשויות לנבוע ממספר גורמים:

 • תקלה במנוע – תקלות מנוע עשויות להאט ואף לשבש את פעילות השער.
 • תקלה בלוח הפיקוד – לוח הפיקוד אחראי על הקשר שבין גוף השער אל המנוע ומאפשר להגדיר את כיוון, מהירות ועוצמת הפתיחה של השער. תיקון בלוח הפיקוד עשוי לנוע מתיקון קצר קל ופשוט ועד להחלפה מלאה של לוח הפיקוד
 • תקלה בגלגלים או בגוף השער עצמו
 • תיקוני ברזל ניתנים לתיקון במקום על ידי מסגר. במידה והתקלה מורכבת יותר, ניתן למסור את דלת השער לתיקון מקצועי. גלגלים ומסילה ניתנים להחלפה
 • תקלה באבזור לרבות השלט, מערכת ההתראה, החיישנים ועוד

שער חשמלי – תקנים

שערים / מחסומים אשר הותקנו או מתוחזקים בידי גורמים שאינם מוסמכים עלולים לגרום לתאונות קשות ולפגוע בחיי אדם. על כן, שערים ומחסומים חשמליים בישראל חייבים בתקן. התקנת שער / מחסום ללא תקן מהווה עבירה פלילית וגורם סיכון לחיי אדם. שערים בלתי תקניים אינם מכוסים בביטוח, ובמקרה של פגיעה, בעליהם יהיו חשופים לתביעה.

באוקטובר 2006 נקבע תו התקן הישראלי לשערים– תקן ישראלי רשמי ת"י 900 חלק 21.03. תקן זה מבוסס על התקן האירופאי וכולל התייחסות לאמצעי הבטיחות לצמצום הפגיעות האפשריות.

חשוב לדרוש הוכחה לתקינות המחסום / השער ולא להתפשר בנושא הבטיחות. וודאו באופן פרטני כי  כלל אמצעי הבטיחות הנדרשים הותקנו כהלכה.

שער חשמלי לבית משותף

החוק קובע כי לשם התקנת שער חשמלי / מחסום חנייה בבית משותף, נדרשת הסכמה של רוב בעלי הדירות (51%). במידה והתקבלה הסכמת 51% מבעלי הדירות, ניתן לחייב בתשלום עבור השער / המחסום את כלל בעלי הדירות במתחם.

במידה וחלק מבעלי הדירות מסרבים להשתתף בתשלום הנדרש לאחר הסכמת רוב בעלי הדירות, ניתן לפתוח בהליך משפטי אצל הפקח על רישום המקרקעין ולהגיש בקשה להנפקת צו שיחייב את הסרבנים בתשלום.

שערים לחניות פרטיות ולבתים משותפים

התקנת שער חשמלי או מחסום בכניסה לחניון מאפשרת לשמור על מקומות החנייה של הדיירים ולמנוע את כניסתו לחניון של מי שאינו מורשה לכך. 

בעוד בבניין משותף שער / מחסום מיועדים לשימוש רצוף על ידי עשרות רכבים, הרי שבבתים פרטיים היקף השימוש מצומצם באופן משמעותי וניתן להסתפק בשער מסיבי פחות, תוך התאמה פרטנית לצרכים.

בבתים פרטיים נפוצים שערי כנף ושערים נגררים. בהתחשב בעובדה ששערים מסוג זה מציעים את היתרון העיצובי המקסימלי, בעלי בתים פרטיים נוטים לבחור בהם. באופן זה, השער תורם לחזותו הכללית של הבית ומשתלב בקו העיצובי שלו.

שערים חשמליים לבית פרטי

במידה והחניון הינו תת קרקעי, יש להתחשב באתגר חוסר המרחב הקיים לצורך פתיחת השער. קיימים מגוון פתרונות מתאימים, בדגש על שערים נגררים ושערי כנף אשר אינם זקוקים מרווח עליון לשם פתיחתם. 

במידה והחניון עילי, הבחירה הפופולארית היא שערים מרחפים (קונזוליים) או שערים הנגררים מעל גבי מסילה. אמנם, ניתן לבחור גם בשערי כנף, אך שערים קונזוליים ושערים נגררים על גבי מסילה נחשבים לאופציה המועדפת הודות להיותם בטוחים ויציבים יותר.

בבתים פרטיים קיימת הקשת הרחבה ביותר של שערים ומחסומים חשמליים, הנבחרים בהתאמה ספציפית לנתוני השטח. במקרים בהם יש צורך בהגנה מפני חדירת גורמים עוינים יותקן שער חשמלי / מחסום מתאים. 

שערים חשמליים – מה חשוב?

בחירת שער חשמלי / מחסום תיעשה תוך התאמה אופטימלית לצרכים ולנתוני השטח הקיימים. מומלץ להיוועץ בגורם מקצועי אשר ידריך אתכם ויסייע לכם בביצוע הבחירה הנכונה שתאפשר שימוש בטוח לאורך זמן.

הפרמטרים שחשוב לקחת בחשבון על מנת לבצע את הבחירה הנכונה ביותר:

 • מקצועיות – כאשר מדובר בבחירה רבת משמעות כמו רכישת שער חשמלי, חובה לבחור בספק שירותים מקצועי שמאחוריו ניסיון ומיומנות ויכולת לספק לכם את המענה המתאים ביותר לצרכים הספציפיים שלכם. 
 • מחיר – מומלץ לערוך השוואת מחירים יסודית שתאפשר לכם לקבל הצעת מחיר הוגנת. עם זאת, מומלץ שלא לחפש הצעת מחיר נמוכה. במקרים רבים, הצעה זולה מעידה על חוסר מקצועיות. בהתחשב בכך שבכל הנוגע לשערים / מחסומים חשמליים ליקויי בטיחות עלולים לעלות בחיי אדם, אל תתפשרו על שירות מקצועי ובטוח במחיר הוגן.
 • ביטוח – בדקו האם הביטוח המוצע לכם מכסה גם פגיעות מגורמים חיצוניים.
 • שירות – חשוב לבחור בחברה המספקת את שירותיה בזמינות גבוהה ומבטיחה את טיפולה המהיר בכל שלב לאורך הדרך.

House Plus – הבחירה הבטוחה שלכם

House Plus, חברת ניהול ואחזקת מבנים מהמובילות, מאגדת את מיטב שירותי התחזוקה והניהול תחת קורת גג אחת ומציעה את הפתרון האופטימלי לכל דרישה וצורך בתחומי הניהול והאחזקה.

המקצועיות הבלתי המתפשרת והשאיפה למתן חוויית שירות מושלמת לכל לקוח ולקוח יחד עם שיתוף הפעולה המקצועי מול אנשי מקצוע מורשים ומיומנים, מאפשרים לנו להעניק לכם שירות מקצועי, אמין, איכותי ומסור לכל אורך הדרך.

בין שירותינו המתקדמים:

 • שירותי ניקיון מקצועי
 • שירותי ניהול ועדי בתים
 • שירותי ניהול ואחזקת מבנים
 • שירותי תחזוקה מונעת

House Plus – אל תתפשרו על פחות!

 • זמינות מלאה 24/7 
 • התחייבות לסטנדרטים המחמירים ביותר בענף
 • שיתוף פעולה מקצועי מול אנשי מקצוע מורשים ומיומנים
 • איכות בלתי מתפשרת
 • בטיחות מקסימלית
 • שירות אישי מסור

מחפשים חברת ניהול ואחזקת מבנים ברמה אחרת? פנו אלינו עוד היום ומומחי House Plus ישמחו להעניק לכם שירות איכותי, מקצועי, אישי ומסור בהתאמה פרטנית לצרכים הייחודיים שלכם!

עדיין מתלבטים ?
עדיין מתלבטים ?
צרו קשר לקבלת פרטים נוספים וללא התחייבות